Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Różne
Kongregacja Odpowiedzialnych 2016/2017

| Wicej


Różne
Dnia 3 września bieżącego roku miała miejsce Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej. Odbywała się ona w parafii p.w. Świętego Ducha w Sosnowcu, w dzielnicy Zagórze. Uczestniczyło w niej ok 40 osób - animatorów i uczestników Oazy Młodzieżowej, Oazy dorosłych oraz małżeństw Domowego Kościoła.
 
 
Spotkanie rozpoczęło się wspólną jutrznią. W dalszej części mowę podsumowującą rok formacyjny wygłosił ustępujący moderator diecezjalny Ruchu, ks. Wojciech Koryto. Podkreślił on znaczny poziom zaangażowania naszych oazowiczów w Światowe Dni Młodzieży oraz dużą ilość wyjazdów rekolekcyjnych, które udało się mimo tego zaangażowania zorganizować. Podkreślił on konieczność ewangelizacji oraz problem niewielkiej liczności osób rozpoczynających formację podstawową.
 
Przemowę inaugurującą posługę zaprezentował także nowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej, którego wybór przez członków diecezjalnej sekcji Stowarzyszenia został zaakceptowany i zadekretowany przez J.E. biskupa Grzegorza Kaszaka, ordynariusza diecezji sosnowieckiej. W swym wystąpieniu podkreślił konieczność modlitwy jako podstawowej działalności apostolskiej. "Nie można podejmować działań bez modlitwy. Jeżeli w natłoku aktywności odpuścisz modlitwę, w pewnym momencie przyjdzie zmęczenie, zniechęcenie, frustracja i wypalenie." Apelował także do zgromadzonych, a przez nich do całego grona oazowego o komunikowanie potrzeb, podejmowanie zadań i troskę o braterskie upomnienie. "Jeśli ktoś coś do mnie ma, niech do mnie z tym przyjdzie. Do mnie, nie do kogoś innego. A jeśli masz coś do kogoś - idź z tym do niego."
 
Zebrani w toku kongregacji kilkukrotnie dzielili się na grupy w celu poczynienia ustaleń. Najpierw podzieleni według diakonii rekolekcyjnych podsumowali swoje wyjazdy wakacyjne, następnie zebrani w rejonach (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Olkusz) dokonali zebrania informacji odnośnie planowanej w parafiach formacji rocznej. Na koniec spotkali się w diakoniach diecezjalnych w celu podsumowania ubiegłego roku oraz poczynienia ustaleń na przyszłość.
 
W planie kongregacji wyjątkowo nie znalazła się Msza Święta, gdyż większość uczestniczących była zaproszona na spotkanie parafialnych liderów i wolontariuszy ŚDM z J.E. biskupem Grzegorzem Kaszakiem, co potwierdza wysoki stopień zaangażowania oazowiczów w to wydarzenie.
 
Nadchodzący rok niesie przed nami wiele wyzwań, lecz Bóg sam nas do nich uzdalnia. Niech pełnienie Jego woli będzie naszą jedyną troską.

 

Sebastian

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,521,802 Unikalnych wizyt