Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Diakonia Muzyczna
Chorał warsztatowo

| Wicej


Diakonia Muzyczna

Chorał gregoriański… dziś? Dla wielu brzmi to zapewne dosyć egzotycznie. Czy w erze gitary solowej lub perkusji można jeszcze skłaniać się ku tak odległej tradycji muzycznej? Chyba tak. Coraz więcej osób, zmęczonych hałasem i bałaganem codzienności, odkrywa wartość harmonii, prostoty i głębi. Liturgia, traktowana czasem jak poligon doświadczalny, z nadzieją zwraca się ponownie do swoich źródeł. Chorał gregoriański to główna tradycja muzyczno-liturgiczna, która towarzyszy Kościołowi Rzymskokatolickiemu od jego początków. Zmieniali się królowie i papieże. Zwoływano sobory i synody. A chorał po dziś dzień rozbrzmiewa w murach katolickich świątyń, jako głos zjednoczonego Kościoła, który przemawia stale w jednym języku. Chciałbyś dołączyć tu swój głos? Może martwisz się, że nie umiesz?

            Właśnie dlatego zapraszamy Cię na Zagłebiowskie Warsztaty Wokalne Chorału Gregoriańskiego. W dniach 4-5 marca będziemy się uczyć śpiewania chorału. W programie:

- indywidualne konsultacje dotyczące emisji głosu

- praktyczna nauka śpiewu chorałowego z zapisu neumowego

- przygotowanie repertuaru na Mszę Świętą

- nieco teorii i wiadomości z historii chorału gregoriańskiego

- wspólna modlitwa nieszporami i uczestnictwo w Eucharystii.

Warsztaty odbędą się w Domu Katolickim parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach, przy ul. Kościuszki 5. Śpiew chorału wybrzmi w murach surowej, neoromańskiej parafialnej świątyni, która jest także Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a. Organizatorem wydarzenia jest Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej, a głównym koordynatorem – p. Jadwiga Baczyńska. Gościem specjalnym, a zarazem prowadzącym warsztaty, będzie p. dr Joanna Orzeł, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie wokalistyki, organista-kantor Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, kapelmistrz Kapeli Mariackiej, propagatorka chorału gregoriańskiego.

Jeśli chcesz się zapisać na warsztaty albo masz jakieś pytanie, wyślij maila na skrzynkę: jbaczynska@gmail.com lub zadzwoń: 609 355 900. Warto również śledzić nasze wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/585578648262563/

 

ZAPRASZAMY!

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,960,928 Unikalnych wizyt