Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Rekolekcje
Zaproszenie na Triduum Paschalne

| Wicej


Rekolekcje

Kochani, zapraszamy do wspólego przeżywania najważniejszego w roku liturgicznym wydarzenia: Triduum Paschalnego. Choć właściwym miejscem jego przeżywania jest wspólnota Kościoła lokalnego, do której należymy (a więc moja parafia), w formacji podstawowej Ruchu Światło-Życie, jako szczytowy moment formacji po II° oazy – wyjątkowo i raz w życiu – mamy możliwość i obowiązek przeżyć Triduum Paschalne w formie rekolekcji zamkniętych. Przeżywać je będziemy we wspólnocie utworzonej z nas przez Boga na te kilka dni; wspólnocie przygotowanej przez uczestnictwo w wakacyjnej oazie II° do pełniejszego rozumienia wydarzeń zbawczych obecnych w liturgii Kościoła.

Ten wyjątek od reguły przeżywania Triduum w parafii czynimy po to, żeby w formie wzorcowej doświadczyć piękna liturgicznych celebracji oraz nauczyć się dobrze kształtować cały ten święty czas w życiu rodziny. Odtąd naszym obowiązkiem („zaszczytem i radością”) będzie współtworzyć atmosferę i organizację Triduum Paschalnego w naszych domach i parafiach, i przez to służyć Kościołowi i ubogacać Kościół, który jest naszym domem.

Od kilku lat nasza diecezja organizuje Triduum w domu rekolekcyjnym IDYLLA w Wiśle. Już trzeci raz Triduum poprowadzi ks. Grzegorz Koss, zaś parą prowadzącą tym razem będziemy my, czyli Viola i Piotr Cierniak. Prosimy, aby rodziny DK zgłaszały się bezpośrednio do nas, nalepiej poprzez e-mail mailto:rejon.dobrawa@wp.pl lub telefonicznie 505016039 (po godzinie 16-tej). Młodzież z Ruchu Światło-Życie prosimy natomiast aby zgłaszała się przez formularz na naszej diecezjalnej, oazowej stronie internetowej: http://www.sosnowiec.oaza.pl/viewpage.php?page_id=15

Viola i Piotr Cierniak

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,960,915 Unikalnych wizyt