Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Rekolekcje
Młodzi na ścieżkach Ewangelii

| Wicej


Rekolekcje

W weekend 18-19 października odbyły się 2 niezwykłe wyjazdy. Ruch Światło-Życie zabrał młodzież gimnazjalną i licealną do Sławkowa i Łaz. Tam na leśnych ścieżkach i w gościnnych murach kaplicy i kościoła poznawali smak Ewangelii.

Dla młodzieży przygotowano 3 gry terenowe, w tym jedną nocną. Przed południem uczestnicy obejrzeli film o Bożej milości i wędrowali przez las, który stał się dla nich metaforą świata. Na ścieżkach czekały ich zadania mające uświadomić, jakim ograniczeniem jest grzech, a także galeria, która pokazywała jego zło. Podczas gry nocnej wszyscy mogli uznać w Słowie Bożym skarb i go w sobie chronić. W głębokim mroku lasu nie mogło być wątpliwości, że dobrze jest pielgrzymować do Boga we wspólnocie i pod opieką przewodnika. Zaś w niedzielę  podczas biegu samarytańskiego młodzież mogła ucieszyć się z obcownia świętych, dostrzec łaski płynące z sakramentów i kolejny raz przeżyć prawdę: jedyną sensowną drogą jest Jezus, to w Jego miłości jest Niebo. Podczas wyjazdu na nowo można było doświadczyć tej ofiarnej miłości w sakramencie pokuty i w Eucharystii. Tradycyjnie zorganizowno również ognisko z zabawami i tańcami wspólnotowymi.

Wyjazdom przewodniczyli: moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Wojciech Koryto oraz ks. Krzysztof Nowak i ks. Andrzej Lis. Wzięło w nich udział 70 osób. Następny taki weekend ewangelizacyjny odbędzie się wiosną, a już w ferie okazja do całego tygodnia wspólnotowego wypoczynku z Ruchem.

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,407,527 Unikalnych wizyt