Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Różne
DWDD 2010 Częstochowa

| Wicej


W dniu 6 listopada 2010 roku odbył się w Częstochowie Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) filii śląskiej, w skład której wchodzi 9 diecezji. Tematem przewodnim była droga  oazowicza  od diakonii do Stowarzyszenia DIAKONIA, które jest eklezjalną pieczęcią charyzmatu Ruchu Światło-Życie.

Dla członków Ruchu Światło-Życie ważną decyzją jest podjęcie zaangażowania się w działalność diakonii naszego Ruchu. Dzięki takiej posłudze życie staje się służbą Kościołowi na polu jednej lub kilku diakonii, takich jak: modlitwy, ewangelizacji, wyzwolenia, godności ludzkiego życia, liturgii, komunikowania społecznego,  miłosierdzia, pedagogii i szkolnictwa oraz wielu innych dziedzin życia chrześcijańskiego. Trzeba sobie zdać sprawę , iż pełnię  łask  i  błogosławieństw od Boga można otrzymać w momencie pełnego oddania się Mu. To Jezus Chrystus wzywa nas do postawy diakonalnej , do służenia innym, aby swoją służbą  i  postawą pomagać im  w drodze do Boga.  Każdy z nas zostanie rozliczony ze swoich darów, z tego czy zrobiliśmy użytek z nich na chwałę Boga czy też zaniedbaliśmy je. A jeśli rozwijaliśmy otrzymane dary, to czy wciąż udoskonalaliśmy je czy zatrzymaliśmy się na pewnym etapie, a może nie wiedzieliśmy,  co dalej powinniśmy czynić. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Stowarzyszeniu „Diakonia Ruchu Światło-Życie”.

Ks. Moderator Generalny podkreślał,  iż  stając się członkami Stowarzyszenia DIAKONIA , powinniśmy traktować Ruch jako dom, w którym żyjemy na co dzień, a nie jak  szkołę, która ma nas tylko przystosować do życia, które jest opisywane przez prawo, a nie tworzone przez nie.  Tworzymy żywy Kościół  wtedy,  gdy Ruch staje się naszym domem i gdy w pełni możemy zaangażować się w życie Kościoła.

Zachęcamy wszystkich do podjęcia posługi  w różnych diakoniach, w zależności od darów jakimi Jezus Chrystus nas obdarza.  

W dalszej części naszego dnia wspólnoty był zaplanowany czas na spotkania w grupach, na które zostaliśmy podzieleni w zależności od pełnionych posług diakonijnych. Podczas tych spotkań, każda grupa diakonijna podejmowała sprawy bieżącej posługi oraz formułowała cele na przyszłość.  

W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie, któremu przewodniczył ks. Adam Wodarczyk –Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie – przekazanie , po 16 latach,  posługi Moderatora Filialnego  przez ks. Ryszarda Nowaka   nowemu księdzu moderatorowi Mariuszowi Foltyńskiemu z Archidiecezji Częstochowskiej.  

Ks. Ryszardowi życzymy wielu Łask i Błogosławieństw Bożych w pełnieniu nowej funkcji, jaką  jest objęcie probostwa  parafii w Rudzie Śląskiej- Orzegowie  i dalszej posługi moderatora Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Katowickiej.

 

Ks. Mariuszowi życzymy wielu owoców z posługi oraz Błogosławieństwa Bożego, aby swoim przykładem dawał świadectwo  zaangażowania oraz wytrwałości w dążeniu do celu.  

 
 

Komentarze

#1 | Izabela dnia 12 listopad 2010 14:08
wspaniały czas doświadczenia obecności Bożej Smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.04
8,476,882 Unikalnych wizyt