Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
SMDS
Szkoła Spotkania SMDS

| Wicej


SMDS

czyli o wierze w Jezusa z…Dziennikarzem, Muzykiem, Artystą Malarzem, Aktorem, Ojcem, Biblistą Szkoła Spotkania to przestrzeń, w której jesteś jednocześnie Gościem i Gospodarzem. Kiedy się pojawisz, nie będziesz sam: wszyscy przybyli będą mieli okazję przyjąć czyjąś obecność i podzielić się swoją – s p o t k a ć s i ę. Co zyskujesz?

Poznasz ludzi, którzy znaleźli w życiu cel. Dowiesz się, jak to jest spełniać swoje marzenia, rozwijać się zawodowo i odnosić sukcesy. Przekonasz się, że gdy Bóg powołuje, to także uzdalnia. Doświadczysz, że wszystko zaczyna się od Spotkania. Zapraszamy Cię do Szkoły Spotkania! Zgłoś się już dziś i wybierz Salę, w której czekać będzie na Ciebie jeden z naszych Gości i Gospodarzy:

Marek Zając – dziennikarz, publicysta, prezenter. Najmłodszy laureat dziennikarskiej nagrody „Ślad”. Prowadzi w TVP program „Między ziemią a niebem”, a na antenie Radia Plus „Kościół według Marka”. Prowadził również programy „Kawa czy herbata” i „Mam inne zdanie”. Był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Przekrój” i szefem działu religijnego „Tygodnika Powszechnego”. Z „Tygodnikiem Powszechnym” do dziś współpracuje. Jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej przy Premierze RP.

Stanisław Wywioł – uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i projektowanie graficzne oraz projektowanie witrażu. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach publicznych i kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. Srebrnego medalu w Tokio w 1973 r. Od 1998 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 1998 r. został odznaczony medalem honorowym w dziedzinie malarstwa, a w 2001 r. – Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia. Paweł Bębenek – muzyk, kompozytor, dyrygent. Wydał dwie autorskie płyty: „Dzięki Ci Panie. Msza o Miłosierdziu”, „Boże mój szukam Ciebie” oraz płytę z kolędami „Gdy się rodzi Zbawca świata”. Początkowo jako chórzysta występował w kraju i za granicą wraz z „Bractwem Lutni z Dworu na Wysokiej”. Współpracuje z wieloma osobami zajmującymi się muzyką dawną i liturgiczną, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów. Prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w kraju i za granicą. Autor bloga „Dźwięk ciszy”.

Dariusz Niebudek – aktor filmowy i teatralny, kabareciarz, wokalista i moderator. W 1985 r. został zakwalifikowany do konkursu „Debiuty” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przez wiele lat związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, aktualnie współpracuje z wieloma scenami nie tylko Śląska i Zagłębia ale całej Polski. Laureat wielu nagród m. in.: nagrody ZASP dla Młodych Aktorów im. Leny Starke, Nagrody Wojewody Katowickiego dla Młodych Twórców, prestiżowej Złotej Maski za rolę Maxa Białystoka oraz Roger’a de Bill w musicalu „Producenci”. Uhonorowany także Medalem im. Teodora Kalidego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Andrzej Cieślik – wraz z żoną Małgorzatą prowadzi rodzinę zastępczą i Rodzinny Dom Dziecka. Organizował warsztaty „Siedem sekretów efektywnego ojcostwa”, warsztaty przygodowe-kajakowe na Sanie i Bugu „tato – syn” oraz wyprawy rowerowe dla ministrantów „Od Kalwarii Zebrzydowskiej do Kalwarii Pacławskiej”. Od 17 lat pomaga narzeczonym w przygotowaniu do małżeństwa poprzez kursy przedmałżeńskie, warsztaty weekendowe i poradnictwo rodzinne.

Ks. Stanisław Kołakowski – od 2003 r. kapłan diecezji sosnowieckiej. Przez wiele lat duszpasterz akademicki w par. św. Andrzeja w Olkuszu. Autor pasjonujących konferencji na temat Biblii, modlitwy i życia duchowego. Codziennie przemienia chleb i wino w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa i w Jego imieniu odpuszcza grzechy. Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. 

Formularz Zgłoszeniowy: Tutaj

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,529,118 Unikalnych wizyt