Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Diakonia Miłosierdzia
Miłość i wolontariat

| Wicej


Diakonia Miłosierdzia

Podczas marcowego Dnia Wspólnoty złożyliśmy Panu Bogu w procesji z darami pieniądze, które uzyskaliśmy ze sprzedaży kartek świątecznych i świec. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje dla uczestników z naszej diecezji. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie przez wykonywanie kartek, ozdabianie świec lub przez ich sprzedaż.

Jesteśmy w kontakcie z hospicjum jaworznickim Homo-Homini im. św. Brata Alberta. Wiemy, że potrzeba tam wolontariuszy, dlatego gorąco zachęcamy do podjęcia wolontariatu hospicyjnego - bardzo trudnego, ale potrzebnego i cennego. Wolontariusz nie tylko obdarowuje tu swą miłością, swym czasem i pracą, ale sam także zostaje obdarowany. Jak się przyłączyć? Można przyjść po prostu do hospicjum i zgłosić chęć pomocy. Budynek mieści się przy ulicy Górniczej 30 w Jaworznie (niedaleko Urzędu Miasta). Jest także możliwość włączenia się w akcje organizowane przez hospicjum  (np. zbiórki pieniędzy, itp)lub dołączenia się do wolontariuszy medycznych (po uprzednim ukończeniu kursu medycznego organizowanego przez hospicjum). Więcej informacji udziela hospicjum pod numerem telefonu (32) 753 50 13, a także drogą mailową, a adres mailowy to: wolontariat@hospicjum.jaworzno.pl

Pragniemy także zachęcić do pomocy hospicjum sosnowieckiemu. Wiosną w parafiach naszej diecezji odbędą się zbiórki pieniędzy na jego rzecz.

Przypominamy także o możliwości przekazania 1% podatku podatku dla organizacji pożytku publicznego. Listy organizacji można znaleźć na stronach:
www.jedenprocentpodatku.pl oraz http://www.opp.aid.pl/

Jako członkowie Diakonii Miłosierdzia pragniemy animować i sami włączać się w różne inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym, jednak nie zapominamy o formacji duchowej. Dlatego planujemy dzień skupienia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 14 kwietnia.

Pozdrawiam,
Kasia Ciszewska

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,407,523 Unikalnych wizyt