Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Diakonia Jedności
Błogosławienie animatorów

| Wicej


Diakonia Jedności

Ruch Światło-Życie ma w Kościele zadanie prowadzenia człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości. Wyraża się ona m.in. w gotowości służby w Kościele tym darem, jaki każdy otrzymał od Boga. Można to czynić na wiele sposobów. Jednym z nich jest służba animatora.

Pomocą za strony Boga, ale też potwierdzeniem przez Kościół animatorskiego powołania jest obrzęd błogosławienia animatorów. Odbywa się on w czasie Centralnej Oazy Matki w Krościenku (10-12.06.2011 r.). Tym samym też animator zobowiązuje się do ofiarnej i wzorowej służby we wspólnocie, jawnie to deklarując. Znakiem przyjęcia tego błogosławieństwa i wiążącego się z nim zobowiązania jest krzyż animatorski.

Wspólnota kościelna, której członek pragnie w niej posługiwać, ma prawo żądać od niego spełnienia wymagań, które widzi jako konieczne do pełnienia tej funkcji. Kto pragnie służyć w Ruchu Światło-Życie jako animator, w naszej diecezji musi spełnić następujące wymogi:

  1. ukończyć formację podstawową (ONŻ I, II, i III stopnia wraz z formacją w ciągu roku, włączając w to Triduum Paschalne w formie rekolekcji);
  2. ukończyć Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA);
  3. ukończyć Szkołę Animatora;
  4. być członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka;
  5. mieć pragnienie służby w Kościele (wyrażone wypełnieniem formularza Zgłoszenia animatora do błogosławienia i przedstawieniem go moderatorowi diecezjalnemu);
  6. uzyskać akceptację Diecezjalnej Diakonii Jedności.

Więcej o samym obrzędzie błogosławienia przeczytać można w Serwisie WWW Ruchu Światło-Życie. Zgłoszenia w Centralnej Diakonii Formacji Diakonii w Krościenku należy dokonać do 4 czerwca 2011 r.

ks. Robert Gacek, modeator diecezjalny

Komentarze

#1 | afwafw dnia 17 sierpień 2011 04:32
Archosaur, [url=http://www.euwowgold.fr]wow gold[/url] a West Coast PvE server, is Perfect World International‘s seventh server. "Archosaur gives players new and old a chance at a fresh start with the ‘Rising Tide‘ expansion," said Jonathan Belliss, Product [url=http://www.euwowgold.fr]wow po[/url] Manager for Perfect World International. "We understand it‘s sometimes daunting to begin as a newbie when you‘re surrounded by high-level players. This server is the perfect chance for someone new to jump in or for old players to finally roll a Tideborn." The recent ‘Rising Tide‘ expansion focuses on the re-emergence of the Tideborn-an aquatic race that has only recently surfaced,[url=http://www.euwowgold.fr]www.euwowgold.fr[/url] revealing themselves to the rest of the world.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,484,375 Unikalnych wizyt