Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Domowy Kościół
Relacja z ORAR I stopnia w Bardzie Śląskim

| Wicej


Domowy Kościół

W Bardzie Śląskim, w pierwszym tygodniu tegorocznych ferii województwa śląskiego, odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) I stopnia, która była organizowana przez Domowy Kościół (DK) naszej diecezji. Wzięło w niej udział osiem małżeństw, można stwierdzić w międzynarodowym składzie (Zagłębiacy, Ślązacy, Małopolanie i przedstawiciele DK z Irlandii).

 

 

Na ORAR I stopnia małżeństwa zgłębiały i przeżywały cele i istotę charyzmatu Ruchu Światło-Życie, czyli szczególne dary Ducha Świętego jakimi zostaliśmy obdarowani przez służbę Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, współzałożyciela naszego Ruchu.

Moderatorem Oazy był ks. Dariusz Jaros, który wprowadzał uczestników w tajniki modlitwy i ukazywał zagrożenia współczesnego świata.

 

 

W roku 100-lecia odzyskania państwowości przez naszą ojczyznę wspominano jej władców z minionych wieków oraz śpiewano patriotyczne pieśni.

W świadectwach uczestników podsumowujących rekolekcje często powtarzały się słowa, że był to czas pokoju, zgody i pogłębienia wzajemnych relacji małżeńskich.

Warto także wspomnieć o samym miejscu Oazy, pięknym klasztorze, położonym w urokliwej górskiej okolicy przełomu Nysy Kłodzkiej, którego gospodarzami są bardzo ciepłe i serdeczne siostry Urszulanki Unii Rzymskiej.

Relacja i zdjęcia: Iwona i Zbyszek Rząsowie

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,916,163 Unikalnych wizyt