Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Dni wspólnoty
Rejonowy Dzień Wspólnoty w Sosnowcu - relacja

| Wicej


Dni wspólnoty

Rejonowy Dzień Wspólnoty w Sosnowcu - relacja

 

 

W sobotę 9-ego grudnia członkowie Ruchu Światło-Życie z rejonu Sosnowiec spotkali się na Dniu Wspólnoty w parafii św. Floriana w Sosnowcu, gdzie dzięki gościnności miejscowego proboszcza, ks. Stefana Wyporskiego, mogli razem przeżywać radość adwentu. W tym świętym czasie oczekiwania towarzyszyła im Niepokalana, którą Kościół uroczyście wspominał w dniu poprzednim jako jedyną obdarzoną przez Boga szczególną łaską zachowania od grzechu.
Po wspólnej modlitwie i wezwaniu orędownictwa Matki głos zabrał moderator Domowego Kościoła rejonu Sosnowiec ksiądz Krzysztof Bendkowski. Wygłosił on słowo o relacji z Maryją, której Sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki, zawierzył całe dzieło Oazy jako ruchu żywego Kościoła. Mówił, że to właśnie ona jest dla nas najdoskonalszym przykładem budowania relacji z Jezusem – jej synem.
Następnie zainspirowani refleksją o swojej patronce uczestnicy podzielili się w na mniejsze grupy, w których każdy mógł opowiedzieć o swoim własnym doświadczeniu duchowości maryjnej. Później wszyscy w skupieniu przeżywali osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie podczas Namiotu Spotkania, pochylając się nad słowami ewangelii wg świętego Mateusza o rozesłaniu uczniów.
Szczytem Dnia Wspólnoty była Eucharystia sprawowana wspólnie w kościele parafialnym. W homilii ksiądz Wojciech Koryto – moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie przypomniał między innymi, że Maryja jest obrazem Kościoła a jej życie i postawa zawierzenia go Chrystusowi stanowi istotę i charyzmat Oazy.
Podczas mszy świętej była okazja do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego wpisującej się bardzo dobrze w charakter adwentu i minionej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Gorący bigos i słodki poczęstunek na salkach przy kościele stworzyły przestrzeń do zacieśnienia wzajemnych relacji i podtrzymały radość w sercach uczestników.
Zwieńczeniem tego dnia był konkurs piosenki o tematyce maryjnej. Ten punkt programu był szczególnie oczekiwany przez najmłodszych oazowiczów. Było widać, że wspólne muzykowanie sprawiało wszystkim ogromną radość i budowało poczucie jedności we wspólnocie.

 

Tekst i zdjęcia: Kamil Smardzewski

 

 

 

 

 

 

 

 

kliknij po więcej zdjęć - facebook

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,475,840 Unikalnych wizyt