Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Diakonia Miłosierdzia
Oaza wspiera Dzieło Nowego Tysiąclecia

| Wicej


Diakonia Miłosierdzia

Sługa Niepokalanej uczy nas odwagi byśmy razem z Chrystusem służyli wśród braci...

Zostaliśmy poproszeni o pomoc w przeprowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin (Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”).

Proszę o pomoc młodzież, dorosłych i małżeństwa: żeby między piątkiem 6.10 a niedzielą 8.10 – przez godzinę, dwie, trzy... zbierać pieniądze do puszki w miejscach publicznych. Potrzebujemy przynajmniej 12 wolontariuszy na Rejon, ale może ich być dużo więcej. Wolontariusz dostanie identyfikator (ze zgodą na kwestowanie), puszkę, chustę i naklejki. Można kwestować przez określony czas w jeden dzień, dwa lub trzy. Wolontariusze będą przemieszczać się w grupach przynajmniej 2-3 osobowych.

Chętnych, którzy chcą poświęcić czas i siły na pomoc, proszę o skontaktowanie się z koordynatorami rejonowymi przez Facebooka lub maila z podaniem dnia (/dni), godzin i proponowanych obszarów zbierania jałmużny:

  • Rejon Sosnowiec – Angelika Szewczak, szewczakangelika@gmail.com

  • Rejon Dąbrowa – Paweł Wojtala, pwojtala77@gmail.com

  • Rejon Jaworzno – Ania Kwiecińska, aniakwiecin@gmail.com

  • Rejon Olkusz – Karolina Wójcik, karola.wojcik95@gmail.com

Tych, którzy chcieliby się włączyć a nie mogą, proszę o modlitwę

Proszę o przekazanie próśb we wspólnotach. Można zaangażować też znajomych spoza Oazy

Dodatkową zachętą niech będzie przykład św. Faustyny Kowalskiej, wspominanej 5 pdziernkika: "Raz włożyła jakieś stare ubrania matki i jak żebraczka chodziła po wsi, odmawiając pacierze, a co uzbierała, zanosiła proboszczowi, by rozdał biedakom. Taki był też cel loterii, na którą sama przygotowała zabawki z papieru i gałganków."

Pozdrawiam!

Paweł Wojtala

Diakonia Miłosierdzia

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,475,911 Unikalnych wizyt