Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Diakonia Miłosierdzia
Spotkanie Diakonii Miłosierdzia

| Wicej


Diakonia Miłosierdzia

Mamy zaś różne dary według danej nam łaski. Ma ktoś dar proroctwa? Niech prorokuje zgodnie z wiarą. Otrzymał ktoś dar posługi? Niech posługuje. Ktoś inny – dar nauczania? Niech naucza. Jeszcze inny – dar zachęcania? Niech zachęca. Kto rozdaje, niech rozdziela z prostotą. Ten, kto przewodzi, niech to wykonuje z gorliwością. Kto okazuje miłosierdzie, niech to czyni z radością (Rz 12, 6-8).


    Charyzmatem wspólnoty są ufność Bogu i miłosierdzie bliźnim.


    Spotkania formacyjne to radosny czas spędzony na rozważaniu Słowa Bożego, modlitwie, poznawaniu świętych i organizowaniu zadań diakonijnych.


    Zapraszamy na spotkania i/lub do włączenia się w działania Diakonii (informacje na stronie sosnowiec.oaza.pl w zakładce Diakonia Miłosierdzia). Szukamy osób pragnących pomagać potrzebującym: tych, którzy mają pomysły na konkretną działalność oraz tych, którzy zdolni są poświęcić czas na służbę.


    Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 września (dzień odpustu parafialnego) w parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi (ul. S. Wyspiańskiego 1). Zaczniemy Mszą Świętą o 18:00, a zakończymy około godz. 20:30. Najbliższy przystanek autobusowy to Piaski Osiedle Dziekana.


    W piątek 29 września o godz. 15:00 zachęcamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w łączności z międzynarodowym wydarzeniem organizowanym przez grupę ''Iskra Bożego Miłosierdzia''.


    Do Domowego Kościoła
: Poszukujemy koordynatorów Diakonii Miłosierdzia, których zadaniem będzie zbierać i przekazywać informacje o dziełach miłosierdzia, w które będą mogli włączyć się członkowie DK (chodzi przede wszystkim o zbiórki – pieniądze, żywność, ubrania, rzeczy). Chętnych prosimy o zgłoszenie się na pwojtala77@gmail.com.


Moderator: ks. Łukasz Tkaczyk, odpowiedzialny: Paweł Wojtala

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,916,133 Unikalnych wizyt