Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Polecamy

Domowy Kościół
Kurs Ceremoniarzy dla Domowego Kościoła 2018

Domowy Kościół

Chcielibyśmy się podzielić informacjami i świadectwem mężczyzn biorących udział w kursie dla ceremoniarzy ( wszak wiara rodzi się ze słuchania).

Od kwietnia do czerwca 2018 roku kilkunastu mężczyzn z Domowego Kościoła naszej diecezji we wtorkowe wieczory gromadziło się (...)

Domowy Kościół
II Jackowy Wieczór Uwielbienia

Domowy Kościół

Podążając za słowami piosenki w sobotę 9 marca spotkaliśmy się w parafii św. Jacka, by stworzyć modlitewną wspólnotę. Każdy z nas był zaproszony przez samego Chrystusa i był ważny, ten całkiem mały i ten duży.

Domowy Kościół
Pielgrzymka do Kalisza 2018

Domowy Kościół
Tradycja pielgrzymowania rodzin do Kalisza zaczęła się w 1998 r. i od tamtej pory organizowane są pielgrzymki wspólnot DK z wszystkich diecezji. W Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu znajduje się obraz świętej Rodziny, która jest dla nas niedoścignionym wzorem.

26.05.2018 r. pragniemy wspólnie wybrać się na tę pielgrzymkę...

Czytaj dalej...

Domowy Kościół
Relacja z ORAR I stopnia w Bardzie Śląskim

Domowy Kościół

W Bardzie Śląskim, w pierwszym tygodniu tegorocznych ferii województwa śląskiego, odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) I stopnia, która była organizowana przez Domowy Kościół (DK) naszej diecezji. Wzięło w niej udział osiem małżeństw, można stwierdzić w międzynarodowym składzie (Zagłębiacy, Ślązacy, Małopolanie i przedstawiciele DK z Irlandii).

Domowy Kościół
Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

Domowy Kościół

Relacja ze Spotkania Opłatkowego Domowego Kościoła,
które odbyło się dnia 07.01.2018 r. w parafii św. Jacka w Sosnowcu - Dańdówce.

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe DK

Domowy Kościół

„A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 07.01.2018 r. o godzinie 14.15 w parafii św. Jacka w Sosnowcu przy ulicy Andersa 93.

Domowy Kościół
Życzenia

„Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie” J 13, 34

Łącząc się z Wami wszystkimi w modlitwie, składamy z serca płynące życzenia, niech ten czas będzie dla nas czasem modlitwy, zadumy, refleksji, głębokiego spotkania z Chrystusem i drugim człowiekiem oraz radosnego świętowania i nie zakończy się, ale będzie trwał i trwał.

Domowy Kościół
Pielgrzymka DK do Kalisza 20.05.2017

Domowy Kościół

20.05.2017 r. pragniemy wspólnie wybrać się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe

  „A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 08.01.2016 r. o godzinie 14.30 w parafii św. Wojciecha i Świętej Katarzyny w Jaworznie przy Placu św. Jana 17 (dolny kościół).

Zaproszenie kierujemy do wszystkich rodzin Domowego Kościoła, kapłanów moderatorów oraz tych wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, którzy chcieliby wspólnie z nami oraz Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Piotrem Skuchą modlić się i kolędować.

Domowy Kościół
Kurs Liturgiczny dla Domowego Kościoła

Diakonia liturgiczna zaprasza wszystkich mężczyzn Domowego Kościoła do udziału w Kursie Liturgicznym przygotowującym do pełnienia funkcji ministranta podczas Mszy Świętej oraz nabożeństw.

Zostanie na nim przedstawiona podstawowa wiedza przydatna dla ministranta w pełnieniu jego zadań (m.in. budowa Mszy Świętej, znaczenie gestów i postaw, sposób poruszania się po przestrzeni liturgicznej) oraz przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne. 
Kurs odbędzie się 19 listopada 2016 r w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie (Syberka), w dolnym kościele. 

Domowy Kościół
Domowy Kościół zaprasza na DZIEŃ SPORTU

Domowy Kościół

Rejon Jaworzno serdecznie zaprasza wszystkich członków naszej wspólnoty na imprezę integracyjno - rekreacyjną Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się dnia 11.06.2016  w Szkole Podstawowej nr 7  w Jaworznie, ul.Ławczana 12 (Podłęże)

Szczegóły w rozwinięciu.

Domowy Kościół
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Życzymy Wam wszystkim, drodzy kapłani, rodziny Domowego Kościoła, członkowie Ruchu Światło - Życie, aby przeżywany właśnie okres był czasem głębokiego wniknięcia w tajemnicę paschalną w jedności z Chrystusem, tak aby każda następna chwila naszego ziemskiego życia była umieraniem dla ciała i narodzinami na nowo... do życia wiecznego. 

 

Domowy Kościół
Zaproszenie na rekolekcje dla małżeństw

Domowy Kościół

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw

W dniach 22-27 sierpnia 2016r. w Skomielnej Czarnej odbędzie się ORAR II stopnia. W Domowym Kościele gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie każde małżeństwo było, jest lub będzie parą animatorską, dlatego są to rekolekcje dla nas wszystkich. Zapraszamy do ośrodka przygotowanego dla rodzin z dziećmi.               

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe

„Bóg się rodzi, moc truchleje...”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 10.01.2016 r. o godzinie 14.00 w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu przy ulicy Kościelnej 1.

Domowy Kościół
Święto Świętej Rodziny

Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Dzień ten jest również świętem patronalnym Domowego Kościoła.

W liście Episkopatu Polski do wiernych z 23 października 1968 roku czytamy:

"Dziś ma miejsce święto przedziwne; nie święto Pańskie ani Matki Najświętszej, ani jednego ze świętych, ale święto Rodziny. O niej teraz usłyszymy w tekstach Mszy świętej, o niej dziś mówi cała liturgia Kościoła. Jest to święto Najświętszej Rodziny - ale jednocześnie święto każdej rodziny. 

Domowy Kościół
Likwidacja

Domowy Kościół

Likwidatorzy Fundacji Ruchu Domowy Kościół "Oaza" diecezji sosnowieckiej  z siedzibą w Sosnowcu , Pan Andrzej Kaczmarzyk oraz Pan Ireneusz Swoboda, informują, że dnia 30 czerwca 2015 r. Rada Fundacji podjęła Uchwałę nr 0/2015 o likwidacji Fundacji.

Domowy Kościół
Nowy wygląd

Domowy Kościół

W Ruchu ciągłe zmiany, rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie zaprasza na ogólnopolską stronę Domowego Kościoła,a wszystko w nowej osłonie. www.dk.oaza.pl

  • Prośba o modlitwę
  • Zmarł Tadeusz Gumółka
  • Pielgrzymka do Kalisza
  • Dzień skupienia dla par animatorskich DK
  • Ważne artykuły na stronie krajowej DK
  • RSS-Feeds
    Wygenerowano w sekund: 0.03
    8,994,441 Unikalnych wizyt