Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Świadectwa


W Ruchu jest dla mnie miejsce

Jestem Kasia i wyjazd na KODA uważam za jeden z najbardziej udanych wyjazdów. Bardzo owocny jako rekolekcje i szkolenie.


(Czytaj dalej...)

Wystarczy prośba

Jednak Bóg najsilniej do mnie przemówił przez to, czego dowiedzieliśmy się na Szkole Animatora. Pochylając się nad dokumentami Kościoła, rozważaliśmy kim jest Kościół.


(Czytaj dalej...)

Jesteśmy Kościołem

Mam na imię Magda i w te ferie przeżywałam swoje rekolekcje jako KODA w Wapienicy.


(Czytaj dalej...)

Posługa wymaga przygotowania

Mam na imię Mateusz i w czasie tych rekolekcji Bóg pokazał mi że posługa animatora jest dużo trudniejsza i bardziej wymagająca niż mi się wcześniej wydawało.


(Czytaj dalej...)

Wyciszenie i zastanowienie nad życiem

Zdałam się wtedy na Pana Boga i oczywiście nie żałowałam - Ola 17 lat.


(Czytaj dalej...)

Rekolekcje nie są straszne

Cześć. Mam na imię Przemek i mam 17 lat(...)  Myślę, że te rekolekcje nie są straszne, a wręcz  dla mnie są najcenniejszymi rekolekcjami, na których byłem.


(Czytaj dalej...)

Świadectwo ze Szkoły Animatora 2010/2011

Mam na imię Paulina i mam 19 lat. Przez cały miniony rok formacji, poza spotkaniami w grupie przy parafii, uczestniczyłam w comiesięcznych spotkaniach Szkoły Animatora. Chciałabym krótko podzielić się tym, czego się tam nauczyłam...


(Czytaj dalej...)

Rekolekcje - Boży plan i czas!

Okres przygotowań do rekolekcji był dla nas czasem wzmożonej modlitwy w
ich intencji. Jako animatorzy czuliśmy się współodpowiedzialni za ich
przygotowanie. Kiedy w kwietniu dowiedzieliśmy się o poważnych
trudnościach organizacyjnych, odczytaliśmy to jako wezwanie do jeszcze
żarliwszej modlitwy.


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Rekolekcji III st. Rodzin Domowego Kościoła

ŚWIADECTWO Z REKOLEKCJI III st. RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA


15 – 30 LIPCA 2011 ROKU W JAROSŁAWIU/k Przemyśla


(Czytaj dalej...)

Sesja o pilotowaniu nowych kręgów Domowego Kościoła

W dniach 29.04 – 3.05.2011 uczestniczyliśmy w sesji o pilotowaniu nowych kręgów Domowego Kościoła.

Nie bez powodu Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki nazwał czas rekolekcji „oazą”, gdzie jest to czas duchowego odpoczynku, znalezienia źródła, jakim jest Jezus Chrystus.

Był to również czas odcięcia się od świata, bo w miejscu gdzie byliśmy nie było praktycznie zasięgu dla telefonów, w środku lasu.


(Czytaj dalej...)

Ewa, Świadectwo z OM (Czerna, 26-28.11.2010)

W miniony weekend miałam okazję uczestniczyć w dwudniowej oazie modlitwy. Tematem wyjazdu było, podobnie jak temat calego roku formacyjnego Słowo Boże. W te dwa dość intensywne dni pochylaliśmy sie nad rolą i znaczeniem Słowa Bożego w Kościele i naszym życiu. Ważnym momentem dla mnie było uświadomienie sobie, że podczas Mszy świetej Stół Słowa jest tak samo ważny jak Stół Eucharystyczny. Że w Słowie podobnie jak w Komunii Świętej spotykam się z Żywym Bogiem!! Z tym samym Chrystusem.


(Czytaj dalej...)

Michał, Świadectwo z OM (Czerna, 26-28.11)

Kiedy przeczytałem na stronie internetowej, że w ostatni weekend listopada w Czernej ma się
odbyć Oaza Modlitwy to stwierdziłem, że nie chce mi się jechać. Bóg jednak tak łatwo nie odpuścił Sobie mojego uczestnictwa w niej i uświadomił mi (za pośrednictwem
jednej z osób ze Wspólnoty), że moje "nie chce mi się" nie może być argumentem, a jest raczej moim lenistwem. Z obecnej perspektywy widzę dlaczego Bóg chciał, żebym pojechał.


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Dnia Skupienia dla animatorów (DK)


Dziękuję Bogu, że dane nam było spędzić sobotę 23 października na Dniu Skupienia dla animatorów, który odbył się w zgromadzeniu Zakonników z Marianhill W Czeladzi. Naszą obecność zawdzięczamy determinacji pary prowadzącej oraz zeszłorocznych animatorów naszego kręgu. Dzięki ich telefonom i zachętom pokonaliśmy wątpliwości i trudności (które okazały się wcale nie takie poważne) i z naszą półtora roczną córeczką przyjechaliśmy do Marianhill.(Czytaj dalej...)

Dominika (rekolekcje wakacyjne)

Mam 18 lat :) W wakacje byłam na Rekolekcjach oazowych I stopnia - wędrownych.. Był to bardzo ważny czas dla mnie, Bóg postawił na mojej drodze wspaniałych ludzi, dał mi siły bym mogła je przeżyć wędrując ( :) ) i najważniejsze - pozwolił doświadczyć mi Jego miłości..


(Czytaj dalej...)

Michał (rekolekcje wakacyjne)

W dniach 14 do 30 sierpnia 2010 roku uczestniczyłem w Oazie Nowego Życia II stopnia w Wapienicy. Przed rekolekcjami myślałem, że będą one zwieńczeniem pewnego etapu rozwoju duchowego, który rozpoczął się rekolekcjami pierwszego stopnia. W zasadzie tak też było. Przez cały rok, poznając Drogowskazy Nowego Człowieka, a także przez treści rekolekcji przygotowywałem się do tego, aby móc już świadomie powiedzieć „Amen” Bogu.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,606,264 Unikalnych wizyt