Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Świadectwa


Triduum w Wiśle (2015) - świadectwo 3

Przyznam szczerze, że na samym początku ciężko mi było rozstawać się z ukochanym Olkuszem, własną parafią i możliwością śpiewu w scholi podczas liturgii Triduum, aby zacząć coś zupełnie nowego i nieznanego w obsypanej śniegiem – jak na Wielką Noc przystało – Wiśle. Tym bardziej, że oprócz młodzieży miało tam być z nami bardzo dużo dzieci, a to sytuacja lekko ekstremalna, przynajmniej dla mnie. Niemniej nastawiałam się pozytywnie.


(Czytaj dalej...)

Triduum w Wiśle (2015) - świadectwo 2
Na Triduum wyjechałam,  niewiele zastanawiając się nad tym, jak to będzie wyglądać. Wszelkie przygotowania przypadły na ostatnie dni, lecz już wcześniej starałam się choć trochę przygotować duchowo.

(Czytaj dalej...)

Triduum w Wiśle (2015)

Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcji to towarzyszenie Jezusowi, począwszy od Ostatniej Wieczerzy po blask niedzielnego poranka Zmartwychwstania. W tym roku,  w Wiśle, właśnie tak dane  nam było przeżyć ten święty czas.


(Czytaj dalej...)

Triduum Paschalne w Wiśle

Trudno było się nam wybrać na rekolekcje. Bo jak tu wyjechać z parafii na największe święto? Co roku bardziej lub mniej nasza rodzina angażowała się w przygotowanie Triduum – schola, ministranci, czuwanie DK, itd. Ponieważ nasza córka przed „trójką” miała pojechać, my też się wybraliśmy.


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Triduum w Wiśle

W tym roku Święte Triduum Paschalne przeżywałem w Wiśle, razem z kilkunastoma znajomymi z oazy młodzieżowej oraz z grupą rodzin z Domowego Kościoła. 


(Czytaj dalej...)

Odnaleźć drogę - Jarek

Rekolekcje spędzone w Sławkowie były dla mnie wyjątkowym przeżyciem, które na zawsze zmieniło moje życie. Pomogły odnaleźć mi drogę, która chcę iść już zawsze.


(Czytaj dalej...)

Aga - Najlepszy sposób...

Pozytywnie. Bardzo pozytywnie. Wróciłam spokojna, i z pewną świadomością, że każdego dnia pojawia się dla nas nowa szansa na ulepszenie swojego życia. Naprawdę chciałabym, aby wszyscy, którzy byli razem ze mną w Sławkowie, mogli odczuć rekolekcje w podobny sposób. Albo i lepszy.


(Czytaj dalej...)

KODA 2014 - Wszystko mogę w Tym...

Mam na imię Patrycja i podczas tegorocznych ferii uczestniczyłam w KODA, czyli Kursie Oazowym dla Animatorów. W ciągu 10 dni spędzonych w Bukowinie Tatrzańskiej nauczyłam się nie tylko teorii dotyczącej posługi animatorskiej, ale również odkryłam, jakie jest moje powołanie i czym dla mnie jest Ruch Światło-Życie.


(Czytaj dalej...)

czyli krótko o moich wrażeniach z ORAE

„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” - czyli krótko o moich wrażeniach z ORAE - Marta S. lat 17


(Czytaj dalej...)

O dialogu- Ola, Krzyś maj2013

Dziękujemy za wspólny czas w Niegowej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za rodzinną atmosferę, życzliwość i otwarcie Wasze i innych małżeństw. To sprawiło, że szkoda nam było odjeżdżać. Dziękujemy też za opiekę nad Jasiem, mimo, że jest taki mały. Bardzo nam to pomogło swobodnie słuchać treści i uczestniczyć w rekolekcjach. Dziękujemy też księdzu za ambitne i treściwe konferencje.


(Czytaj dalej...)

Łucja "o Dialogu" 2013

W tej sytuacji za wszelką cenę postanowiliśmy pojechać na rekolekcje w czasie długiego majowego weekendu i powierzyć nasze sprawy, nasze małżeństwa Duchowi Świętemu.
Przyznam, że z początku patrząc na stosunkowo skromne warunki domu rekolekcyjnego w Niegowej, miałam mieszane uczucia. Jednakże uczestnicząc w konferencjach, Eucharystii, Namiotach Spotkania, jutrzniach, doświadczyłam wewnętrznej przemiany i niezwykłego ubogacenia.


(Czytaj dalej...)

"O dialogu" - Niegowa 30.04-04.05.13

ak zwykle bywa w takich sytuacjach, im bliżej było do dnia wyjazdu, tym więcej mnożyło się różnorakich problemów. W mojej pracy ( pracuję na kopalni ) nieomal do ostatniej chwili nie wiedziałem czy 2 maja otrzymam dzień wolny, czy też będę zmuszony pracować, co wiązało się z przykrą koniecznością powrotu na jedna szychtę do zakładu...


(Czytaj dalej...)

Paulina - Jest nadzieja!

Czułam się tak, jakby On w ogóle mnie nie słuchał. Był czas, kiedy myślałam, że całkowicie straciłam już nadzieję i że jedyne co mogę zrobić, to się poddać.
W czasie Triduum Pan Bóg...


(Czytaj dalej...)

Iwona i Marek - Bóg odpowiada na nasze modlitwy

W dniach 5-7.04.2013 r. wzięliśmy z mężem udział w rekolekcjach tematycznych, zorganizowanych przez Violę i Piotra Cierniaków, „Aby grzech zaczął mi służyć - 5 ważnych kroków”. Wybierając te rekolekcje miałam całkiem inne wyobrażenie co do tego, o czym będzie mowa. I jak zwykle nie miałam racji...


(Czytaj dalej...)

Władysław i Barbara - Pan pokazał, jak zwycięża w naszym życiu

BÓG pokazał mi, jak wiele dla nas uczynił.
Najpierw zajął się moim nawróceniem i to mnie oczyszczał, przemieniał i uzdrawiał. A że byłam osobą o twardym karku, to i opierałam się, walcząc zarówno z BOGIEM, jak i z ludźmi. BÓG jako DOSKONAŁY PEDAGOG ćwiczył mnie i zmienił niemal wszystko w moim życiu.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.00
8,616,559 Unikalnych wizyt