Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Świadectwa


Teatr w służbie Pana Boga - świadectwo Ani


(Czytaj dalej...)

Wybieram zaufanie - świadectwo Łukasza


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Oazy Rodzin I DK


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Oazy Rodzin III DK


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Oazy Rodzin II Czerna


(Czytaj dalej...)

Pielgrzymka do Krościenka


(Czytaj dalej...)

30. rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego w Krościenku

30 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

W dniu 27 lutego pielgrzymowaliśmy do grobu Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Wyruszyliśmy około godziny 9.30. Piękna pogoda bardzo optymistycznie nastrajała nas do podróży. Gdy byliśmy na miejscu zatrzymaliśmy się w Szczawnicy. Nasz syn jest miłośnikiem picia wód uzdrowiskowych.  Około godziny 14.00 przybyliśmy na Kopią Górkę w Krościenku. Bardzo miła pani Basia oprowadziła nas po Centrum. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od figury Niepokalanej Matki Kościoła, stojącej nad źródłem wody, z szeroko otwartymi dłońmi wyrażającymi gotowość dawania siebie.  


(Czytaj dalej...)

Nasi Oazowicze w Rzymie


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z ORAR II

(Czytaj dalej...)

Świadectwa z Poznania z Jubileuszu Chrztu Polski

Zamieszczamy świadectwa uczestników Jubileuszowych Obchodów 1050-tej Rocznicy Chrztu Polski:

Szczęść Boże, 

Choć od pielgrzymki z okazji uroczystości minęło już kilka dni, mimo to cały czas czuję ducha tych wspaniałych wydarzeń związanych z 1050 rocznicą Chrztu Polski.

Była to wspaniała uroczystość, która zgromadziła wielkie rzesze ludzi, aby razem jako wielka wspólnota móc świętować tę tak ważną dla nas rocznicę zwłaszcza, że następnej wielu z nas już po prostu nie doczeka.Ogromne wrażenie zrobiło na mnie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w obecności tak wielu zgromadzonych. Pierwszy raz w życiu mogłam zwiedzić miejsca związane z początkiem chrześcijaństwa na ziemiach Polski oraz pierwszą stolicę Polski.

Bogu niech będą dzięki za to, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce.

Dorota.


(Czytaj dalej...)

Kim byśmy byli bez chrztu?


(Czytaj dalej...)

Cenny czas działania

W tym roku formacyjnym dane nam jest rozpocząć trzyletnią posługę pary rejonowej w rejonie Olkusz diecezji sosnowieckiej. Prawdziwym darem było dla nas uczestniczenie w weekendowych rekolekcjach dla par rejonowych w Domu Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Po tym czasie mogę stwierdzić, że rekolekcji nie mierzy się długością, ale głębokością. W tym krótkim czasie od piątkowego popołudnia do niedzielnego obiadu Pan Bóg działał ze swoją mocą, zarówno przez słowa, jak i czyny prowadzących, działał podczas modlitwy, liturgii, jak i konferencji oraz dzielenia się – na spotkaniu w kręgu czy przy wspólnym stole. 


(Czytaj dalej...)

Świadectwo z Dnia Skupienia dla Animatorów
Dnia 17.10.2015 odbył się Dzień Skupienia dla Animatorów w Jaworznie Diecezji sosnowieckiej. Po raz pierwszy braliśmy udział w takim spotkaniu, bo pierwszy raz zostaliśmy animatormi naszego Kręgu. Spotkanie to rozpoczęło się Eucharystią, która była połączona wraz z Jutrznią. Od razu przypomniały nam się wakacje i rekolekcje, na których byliśmy w tym roku. Fajnie jest rozpocząć dzień wielbiąc Boga, a i Msza św., która jest połączona z Jutrznią jest inna i bardziej uduchawia człowieka. Poprzez śpiewanie Psalmów czujemy się bardziej związani z Bogiem i staje się On nam coraz bliższy. Inaczej patrzymy na świat i drugiego człowieka. Jeżeli kochamy Boga, łatwiej jest nam kochać drugiego człowieka. Jeżeli staramy się żyć Ewangelią jaką zostawił nam Jezus Chrystus, łatwiej jest nam zrozumieć bliźniego, łatwiej jest nam pomagać i wybaczać drugiemu człowiekowi. 

(Czytaj dalej...)

Świadectwo z rekolekcji dla par rejonowych
Przyjęcie posługi pary rejonowej nie było dla nas łatwe z powodu wielu obaw co do naszych możliwości. Podjęcie decyzji nastąpiło dzięki poczuciu, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na pomoc bardziej doświadczonych małżeństw, a przede wszystkim na Boga, w którym pokładamy nadzieję. Wyjazd na rekolekcje dla par rejonowych był dla nas bardzo ważny dla przypomnienia charyzmatu Ruchu Światło - Życie, zasad Domowego Kościoła i odczytania naszej roli w ich realizacji. Rekolekcje w Częstochowie przeprowadzone przez katowicką parę filialną Gabrysię i Józka Sobczyk z udziałem moderatora ks. Mariusza Foltyńskiego były dla nas dużym przeżyciem  i odkrywaniem drogi służby na wzór Jezusa.

(Czytaj dalej...)

Świadectwo z OR III
   W związku z rozpoczęciem budowy domu, w tym roku postanowiliśmy nie jechać na rekolekcje. Wiadomo szkoda urlopu, pieniądze w zasadzie też się przydadzą... i tak trwaliśmy w swojej decyzji... aż do momentu kiedy zostaliśmy poproszeni o posługę. Najpierw obawy, wahanie, a potem stało się oczywiste, że się nie odmawia.

(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,994,485 Unikalnych wizyt