Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


Wspólna Eucharystia na zakończenie roku formacyjnego

W dniu Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, w VII niedziele Wielkanocną było nam dane uczestniczyć we Mszy Świętej Ruchu Świtało-Życie diecezji sosnowieckiej, w czasie której uroczyście wyraziliśmy swoją decyzję włączenia się do Domowego Kościoła.


(Czytaj dalej...)

Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC)– maj 2011

(Czytaj dalej...)

Relacja z Mszy w int. ks. Blachnickiego

24 marca 2011  Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej uczcił 90 rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego – w Czeladzi u Ojców z Mariannhill odprawiona została Eucharystia w intencji Jego beatyfikacji. Uroczystą Mszę Świętą celebrował Ojciec Honorat Wałczyk, Moderator Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, oprawę muzyczną zapewniła wspólnota modlitewna Tebah.


(Czytaj dalej...)

RELACJA DWDD 2011


W sobotę 19 marca 2011 r. w Częstochowie odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD).Dni Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych mają miejsce dwa razy w roku (wiosną i jesienią) w sześciu miejscach w Polsce wyznaczonych w ramach filii i gromadzą odpowiedzialnych za Ruch na poziomie diecezji. Ich głównym celem jest wymiana doświadczeń, wspólna modlitwa, dawanie świadectwa. Jest to również możliwość kontaktu i przekazywania informacji z Centrum Ruchu.(Czytaj dalej...)

Spotkanie opłatkowe rejonu Dąbrowa Górnicza

Wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu, o jednej godzinie, z różnych wspólnot w Dąbrowie Górniczej, przy stole nakrytym białym obrusem, z różnymi nań przysmakami, a pośród nich wyróżniająca się księga - Pismo Święte. Taki obraz mogła zobaczyć osoba przyjeżdżająca na spotkanie opłatkowe w Strzemieszycach.


(Czytaj dalej...)

Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (spotkanie KWC) - październik 2010

W trzecią sobotę października (tzn. 16.10.2010r.) miało miejsce pierwsze Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka) w nowym roku formacyjnym. 
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystią, którą ofiarowywaliśmy w intencji osób zniewolonych.
Na spotkaniu miała miejsce także modlitwa różańcowa, podczas której rozważaliśmy Tajemnice Wyzwolenie, czyli ewangeliczne sceny z życia Jezusa, w których odkrywaliśmy prawdę o wolności i wyzwoleniu człowieka, które przynosi Chrystus. Zachęcamy do zapoznania się z rozważaniami oraz włączenie się we wspólną modlitwę różańcową w intencji nas samych i osób uzależnionych.


(Czytaj dalej...)

Dzień Wspólnoty - spotkanie z ks. Adamem Wodarczykiem

             Dn. 17 października br. odbył się w Sosnowcu Dzień Wspólnoty wszystkich członków Ruchu Światło – Życie Diecezji Sosnowieckiej. Gościem specjalnym tego spotkania był ks. Adam Wodarczyk - Moderator Generalny Ruchu, który wygłosił homilię podczas mszy św. w Katedrze Wniebowzięcia NMP, wysłuchał w auli Domu Katolickiego prezentacji na temat wszystkich gałęzi ruchu, obecnych w naszej diecezji oraz świadectw przedstawicieli Oazy Młodzieżowej, Oazy Dorosłych i Domowego Kościoła. Ksiądz również wygłosił konferencję o Słowie Bożym, a na koniec wizyty spotkał się z przedstawicielami diakonii, animatorami i moderatorami odpowiedzialnymi za ruch w diecezji.


(Czytaj dalej...)

Centralna Oaza Matka (2010)

Przedostatni weekend maja zgromadził w Krościenku członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie.

Centralna Oaza Matka nie różniła się pod względem ramowego planu od oaz modlitwy, całość była osnuta wokół liturgii godzin i codziennej Eucharystii. Z wydarzeń niecodziennych, a bezpośrednio oddziałujących na funkcjonowanie Ruchu w naszej diecezji, nastąpiły trzy: przyjęcie do Stowarzyszenia DIAKONIA - przyjęto dwoje animatorów z naszej diecezji, błogosławienie animatorów - tutaj mieliśmy znacznie liczniejszą reprezentację oraz rozesłanie oaz, którego namacalnym znakiem jest świeca oazy wielkiej i teczki roku, zawierające wiele przydatnych podczas rekolekcji wakacyjnych materiałów.


(Czytaj dalej...)

Pielgrzymka DK do Kalisza.

13. Pielgrzymce Domowego Kościoła do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

„Rodzina słuchająca Pana w codzienności”- to przewodnia myśl tegorocznej pielgrzymki. Tej myśli dotyczyła konferencja ks. Jana Mikulskiego: na co dzień wsłuchiwać się w Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym. Pismo Święte jest jak list Pana Boga do nas. Warto choć raz przeczytać ten list w całości.


(Czytaj dalej...)

Małe-wielkie kino w Strzemieszycach

Nikt by w to nie uwierzył, ale salka parafialna może się czasem zamienić w salę kinową – zaciemnioną, z projektorem, wielkim ekranem i rzędami widzów, w której każdy w skupieniu przygląda się dziełu filmowemu. Tak się stało w środę 31 kwietnia 2010 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich, gdzie wspólnie z grupą oazowiczów oglądaliśmy „Pasję” wyreżyserowaną przez Mela Gibsona. Wydarzenie to mogło zaistnieć dzięki życzliwości ks. Zbigniewa Książka - proboszcza strzemieszyckiej parafii, który udostępnił nam tę „salę kinową”. (...) Sądzę, że atmosferę wczorajszego seansu przybliżą wypowiedzi niektórych widzów, spisane dzień po seansie.


(Czytaj dalej...)

Rejs szkoleniowy na wyspy wspólnotowe

Zapewne nikt się nie spodziewał, że będąc w górach można spotkać tam statek wyposażony w I oficera, którym był ks. Grzegorz Mirosławski, w 3 dzielnych bosmanów, oraz wspaniałą i nieprzejednaną załogę – 14 majtków. Oczywiście na czele naszego statku stał Kapitan, którym był Jezus Chrystus. A wszystko to działo się na drugim turnusie rekolekcji ewangelizacyjnych w Bukowinie Tatrzańskiej w 2010 roku.


(Czytaj dalej...)

Wyjazd do Czernej - Rejon Jaworzno i przyjaciele (27.03.2010)

Ciemne chmury straszyły nas deszczem od samego rana. Wiał chłodny wiatr. Jednak to nie przeszkodziło 42 uśmiechniętym osobom wyjechać na wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.


(Czytaj dalej...)

Rekolekcje zimowe 2010

W pierwszym tygodniu ferii wraz z  50 osobową grupą uczestników i animatorów przebywaliśmy na rekolekcjach ewangelizacyjnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Czas rekolekcji obfitował w wiele przeżyć.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.00
8,476,292 Unikalnych wizyt