Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


DK OR II- Bóg daje więcej niż się spodziewamy

 Plan dnia – jak to zwykle na rekolekcjach bywa – był dość napięty. Począwszy od jutrzni, szkoły śpiewu, Eucharystii, spotkania w kręgu, Namiotu Spotkania, szkoły liturgiczno- rodzinnej po pogodny wieczór – wszystkie nabożeństwa i zajęcia były wspaniale przemyślane i przygotowane przez organizatorów.


(Czytaj dalej...)

Ukraina na oaza.pl(Czytaj dalej...)

Kalisz za nami- 2012

Wiemy, że to za przyczyną św. Józefa, który nieustannie wstawia się z nami i naszymi rodzinami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki, zwłaszcza tym, którzy nie należą do Domowego Kościoła ( nie czuliśmy żadnej różnicy ), byliśmy jak jedna wielka rodzina.


(Czytaj dalej...)

Martwa Odpowiedzialność?

Posługa diakonijna to tak naprawdę cel naszej formacji... czyli DWDD

Niech nasza posługa w diakoniach będzie jednym z elementów... właśnie czy jest ta posługa,  może warto zastanowić się, czy jesteśmy ODPOWIEDZIALNI ZA WSPÓLNE DZIEŁO.


(Czytaj dalej...)

Kościół naszym Domem

Szczególnie uderzyło nas hasło tegorocznej pracy "Kościół Naszym Domem", które bardzo wpisało się w nasze osobiste odczucia i doświadczenia. Ruch to nie tylko dar dla nas, ale staje się on coraz bardziej misyjny, o czym świadczyła obecność na kongregacji uczestników z wielu krajów.


(Czytaj dalej...)

Księże Biskupie Piotrze dziękujemy

18 lutego w sosnowieckiej bazylice katedralnej odbyła się wyjątkowa uroczystość, zaproszeni dostojni goście i wierni diecezji sosnowieckiej dziękowali za 25 lat posługi Księdza Biskupa Piotra Skuchy(...)Ksiądz Biskup jest od lat przyjacielem Ruchu Światło-Życie, szczególnie Domowego Kościoła. Odwiedza kręgi na ich comiesięcznych spotkaniach, jest częstym gościem na dniach wspólnoty. Dlatego szczególnie cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.


(Czytaj dalej...)

Wnioski i nowe cele

Kolejne spotkanie kręgu rejonowego DK, które odbyło się 20.02.2012 r. miało z założenia być bardzo „robocze” (przecież trzeba omówić to co się wydarzyło od września, trzeba też dopracować szczegóły wydarzeń, które są w planach do końca czerwca). Okazało się jednak, że „robocze” to nie znaczy
„nieuduchowione”!


(Czytaj dalej...)

Powroty do źródła - ORDR 2st.

Dla nas były to pierwsze rekolekcje przeżyte w Domu na Jagiellońskiej, w domu, który zgodnie z zamysłem Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego od prawie 40 lat służy rodzinom. Poznaliśmy zarówno historię tego domu jak i plany jego rozbudowy.


(Czytaj dalej...)

Po Diecezjalnym Spotkaniu Duszpasterstwa Trzeźwości


Jeszcze długo w moich uszach będą brzmiały słowa wypowiedziane podczas homilii, które były parafrazą hasła znanej kampanii społecznej: KOCHAM WIĘC NIE PIJĘ. Osoby żyjące z problemem alkoholowym mogły pomyśleć sobie: ważna jest dla mnie moja rodzina, nie chcę ich krzywdzić- KOCHAM WIĘC NIE PIJĘ.(Czytaj dalej...)

Modlitwa, sanki i oscypek czyli oazowa zimówka 2012

W czwartek po obiedzie znów wyjście na narty lub jeśli ktoś wolał zostać w ośrodku rekolekcyjnym, zabaw na śniegu (śnieżki i sanki), oglądanie bardzo ciekawego filmu (którego tytułu niestety nie pamiętam :P ). Dzięki naszemu animatorowi muzycznemu, Wojtkowi Tabakowi, mieliśmy także szansę wykonania własnych ikon.

Madziong


(Czytaj dalej...)

ORD Krościenko - Coraz Bliżej Światła

Na Kopią Górkę Przybyło 24 uczestników – przy czym po raz pierwszy od wielu lat tak wyraźnie zaznaczyła się obecność młodzieży (...) O ile pojechałyśmy z nastawieniem, że Ruch jest nam dobrze znany i już nic nas nie zaskoczy, to wyjechałyśmy z przekonaniem, że jeszcze wiele musimy się nauczyć. Przeżyłyśmy cztery intensywne dni na poznanie struktury Ruchu Światło – Życie

Agnieszka Stawarska, Paulina Łydka, Żaneta Szczerba


(Czytaj dalej...)

KWC noworocznie o posiadaniu
Noworoczne Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (Spotkanie KWC) odbyło się 21 stycznia w kaplicy przy sosnowieckiej katedrze.(Czytaj dalej...)

KODA 2012 - czyli przyszli Animatorzy w akcji

"W naszym planie dnia nie mogło zabraknąć czasu na Namiot Spotkania na którym ks. Robert kierował do nas słowo, a następnie mieliśmy okazję porozmawiać z Panem Bogiem sam na sam"

czyli mała relacja ze zmagań naszych przyszłych Animatorów.


(Czytaj dalej...)

Rok 2011 za nami, kilka słów. . . Diakonia Miłosierdzia
"...Już w połowie listopada zaczęliśmy przygotowania do Bożego Narodzenia... ale nie, nie ubieraliśmy choinki ani nie kleiliśmy uszek. Naszą energię skierowaliśmy na przygotowanie kartek i świec świątecznych..."(Czytaj dalej...)

Po Spotkaniu Modlitewnym o Wyzwolenie

W ostatnią sobotę 17.09.2011r. odbyło się pierwsze po wakacjach Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka). Za sprawą zaproszonych gości było to spotkanie szczególne.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.02
8,522,373 Unikalnych wizyt