Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


Księże Biskupie Piotrze dziękujemy

18 lutego w sosnowieckiej bazylice katedralnej odbyła się wyjątkowa uroczystość, zaproszeni dostojni goście i wierni diecezji sosnowieckiej dziękowali za 25 lat posługi Księdza Biskupa Piotra Skuchy(...)Ksiądz Biskup jest od lat przyjacielem Ruchu Światło-Życie, szczególnie Domowego Kościoła. Odwiedza kręgi na ich comiesięcznych spotkaniach, jest częstym gościem na dniach wspólnoty. Dlatego szczególnie cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.


(Czytaj dalej...)

Wnioski i nowe cele

Kolejne spotkanie kręgu rejonowego DK, które odbyło się 20.02.2012 r. miało z założenia być bardzo „robocze” (przecież trzeba omówić to co się wydarzyło od września, trzeba też dopracować szczegóły wydarzeń, które są w planach do końca czerwca). Okazało się jednak, że „robocze” to nie znaczy
„nieuduchowione”!


(Czytaj dalej...)

Powroty do źródła - ORDR 2st.

Dla nas były to pierwsze rekolekcje przeżyte w Domu na Jagiellońskiej, w domu, który zgodnie z zamysłem Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego od prawie 40 lat służy rodzinom. Poznaliśmy zarówno historię tego domu jak i plany jego rozbudowy.


(Czytaj dalej...)

Po Diecezjalnym Spotkaniu Duszpasterstwa Trzeźwości


Jeszcze długo w moich uszach będą brzmiały słowa wypowiedziane podczas homilii, które były parafrazą hasła znanej kampanii społecznej: KOCHAM WIĘC NIE PIJĘ. Osoby żyjące z problemem alkoholowym mogły pomyśleć sobie: ważna jest dla mnie moja rodzina, nie chcę ich krzywdzić- KOCHAM WIĘC NIE PIJĘ.(Czytaj dalej...)

Modlitwa, sanki i oscypek czyli oazowa zimówka 2012

W czwartek po obiedzie znów wyjście na narty lub jeśli ktoś wolał zostać w ośrodku rekolekcyjnym, zabaw na śniegu (śnieżki i sanki), oglądanie bardzo ciekawego filmu (którego tytułu niestety nie pamiętam :P ). Dzięki naszemu animatorowi muzycznemu, Wojtkowi Tabakowi, mieliśmy także szansę wykonania własnych ikon.

Madziong


(Czytaj dalej...)

ORD Krościenko - Coraz Bliżej Światła

Na Kopią Górkę Przybyło 24 uczestników – przy czym po raz pierwszy od wielu lat tak wyraźnie zaznaczyła się obecność młodzieży (...) O ile pojechałyśmy z nastawieniem, że Ruch jest nam dobrze znany i już nic nas nie zaskoczy, to wyjechałyśmy z przekonaniem, że jeszcze wiele musimy się nauczyć. Przeżyłyśmy cztery intensywne dni na poznanie struktury Ruchu Światło – Życie

Agnieszka Stawarska, Paulina Łydka, Żaneta Szczerba


(Czytaj dalej...)

KWC noworocznie o posiadaniu
Noworoczne Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (Spotkanie KWC) odbyło się 21 stycznia w kaplicy przy sosnowieckiej katedrze.(Czytaj dalej...)

KODA 2012 - czyli przyszli Animatorzy w akcji

"W naszym planie dnia nie mogło zabraknąć czasu na Namiot Spotkania na którym ks. Robert kierował do nas słowo, a następnie mieliśmy okazję porozmawiać z Panem Bogiem sam na sam"

czyli mała relacja ze zmagań naszych przyszłych Animatorów.


(Czytaj dalej...)

Rok 2011 za nami, kilka słów. . . Diakonia Miłosierdzia
"...Już w połowie listopada zaczęliśmy przygotowania do Bożego Narodzenia... ale nie, nie ubieraliśmy choinki ani nie kleiliśmy uszek. Naszą energię skierowaliśmy na przygotowanie kartek i świec świątecznych..."(Czytaj dalej...)

Po Spotkaniu Modlitewnym o Wyzwolenie

W ostatnią sobotę 17.09.2011r. odbyło się pierwsze po wakacjach Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka). Za sprawą zaproszonych gości było to spotkanie szczególne.


(Czytaj dalej...)

Powakacyjny Dzień Wspólnoty

4 września 2011 r. (niedziela) o godz. 14:00 w Parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu (ul. Gospodarcza) zgromadziliśmy się na powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Była to dla Księży, Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Dorosłych, młodzieży i dzieci okazja do radosnego spotkania i modlitwy w duchu dziękczynienia za tegoroczne rekolekcje oraz prośby o wszelkie błogosławieństwo na nadchodzący kolejny rok formacji.


(Czytaj dalej...)

Domowy Kościół na sportowo i rekreacyjnie
     19 czerwca w Jaworznie odbył się festyn rekreacyjno-sportowy, w którym uczestniczyło prawie 60 członków Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej. Radosne spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele Świętych Wojciecha i Katarzyny. Potem uczestnicy, czyli rodziny z Jaworzna, Olkusza, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, przenieśli się do I LO przy ul. Licealnej.

(Czytaj dalej...)

Wspólna Eucharystia na zakończenie roku formacyjnego

W dniu Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, w VII niedziele Wielkanocną było nam dane uczestniczyć we Mszy Świętej Ruchu Świtało-Życie diecezji sosnowieckiej, w czasie której uroczyście wyraziliśmy swoją decyzję włączenia się do Domowego Kościoła.


(Czytaj dalej...)

Spotkanie modlitewne o wyzwolenie (spotkanie KWC)– maj 2011

(Czytaj dalej...)

Relacja z Mszy w int. ks. Blachnickiego

24 marca 2011  Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej uczcił 90 rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego – w Czeladzi u Ojców z Mariannhill odprawiona została Eucharystia w intencji Jego beatyfikacji. Uroczystą Mszę Świętą celebrował Ojciec Honorat Wałczyk, Moderator Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, oprawę muzyczną zapewniła wspólnota modlitewna Tebah.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.00
8,308,800 Unikalnych wizyt