Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


Triduum Paschalne


(Czytaj dalej...)

Kongregacja za nami


(Czytaj dalej...)

Zimowe rekolekcje 2014 - za nami!

Warto do swojego wypoczynku zapraszać Boga. Na pewno przyjdzie. A wraz z Nim przyjdzie radość, zaangażowanie i poczucie, że wszystko będzie dobrze. I w szkole, i w pracy. Taki czas to prawdziwy skarb. Zgodnie z tym założeniem Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej zorganizował dla młodzieży w ferie wypoczynek w Bukowinie Tatrzańskiej – rekolekcje, na których rozrywka nie konkurowała z modlitwą, a wręcz przeciwnie – te sfery wzajemnie się uzupełniały.


(Czytaj dalej...)

Ferie Zimowe z Oazą


(Czytaj dalej...)

Fotorelacja- Oaza.pl(Czytaj dalej...)

15 lat Hospicjum


(Czytaj dalej...)

Kongregacja 2012

Tegoroczna kongregacja stała się o tyle wyjątkowa, że uczestniczył w niej Ordynariusz ks. bp Grzegorz Kaszak, który pragnął być obecny podczas podsumowania zeszłorocznej pracy Ruchu, usłyszeć o problemach jakie mają miejsce podczas pełnienia posługi - w pracy z młodzieżą i dziećmi.


(Czytaj dalej...)

Powakacyjnie w Katedrze

Rozpoczynający się nowy rok szkolny i akademicki to dobry czas na podsumowanie dotychczasowego oraz rozpoczęcie nowego etapu formacji. Wspólnota oazowa Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej spotkała się 15 września w katedrze, by pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka modlić się i odnawiać przeżycia oazy rekolekcyjnej oraz omówić działania w nadchodzącym okresie.


(Czytaj dalej...)

Aby lepiej zrozumieć...Ruch - Łostówka 2t. OND

Aby lepiej zrozumieć, częścią jakiego ruchu się stajemy, odwiedziliśmy centrum Ruchu Światło - Życie na Kopiej Górce w Krościenku. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Chrystusa Sługi, byliśmy również w Namiocie Światła, Wieczerniku i przy figurze Niepokalanej. O każdym z tych pięknych, ważnych miejsc opowiadała nam bardzo barwnie i ciekawie pani Regina z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Nawiedziliśmy również grób Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 


(Czytaj dalej...)

Poznaj siebie... 1 turnus rekolekcji

"kim jest człowiek, jakie jest jego miejsce wświecie, co to znaczy być człowiekiem."


(Czytaj dalej...)

DK OR II- Bóg daje więcej niż się spodziewamy

 Plan dnia – jak to zwykle na rekolekcjach bywa – był dość napięty. Począwszy od jutrzni, szkoły śpiewu, Eucharystii, spotkania w kręgu, Namiotu Spotkania, szkoły liturgiczno- rodzinnej po pogodny wieczór – wszystkie nabożeństwa i zajęcia były wspaniale przemyślane i przygotowane przez organizatorów.


(Czytaj dalej...)

Ukraina na oaza.pl(Czytaj dalej...)

Kalisz za nami- 2012

Wiemy, że to za przyczyną św. Józefa, który nieustannie wstawia się z nami i naszymi rodzinami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki, zwłaszcza tym, którzy nie należą do Domowego Kościoła ( nie czuliśmy żadnej różnicy ), byliśmy jak jedna wielka rodzina.


(Czytaj dalej...)

Martwa Odpowiedzialność?

Posługa diakonijna to tak naprawdę cel naszej formacji... czyli DWDD

Niech nasza posługa w diakoniach będzie jednym z elementów... właśnie czy jest ta posługa,  może warto zastanowić się, czy jesteśmy ODPOWIEDZIALNI ZA WSPÓLNE DZIEŁO.


(Czytaj dalej...)

Kościół naszym Domem

Szczególnie uderzyło nas hasło tegorocznej pracy "Kościół Naszym Domem", które bardzo wpisało się w nasze osobiste odczucia i doświadczenia. Ruch to nie tylko dar dla nas, ale staje się on coraz bardziej misyjny, o czym świadczyła obecność na kongregacji uczestników z wielu krajów.


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,308,105 Unikalnych wizyt