Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


Relacja z Jesiennego Dnia Wspólnoty


(Czytaj dalej...)

Dobrze Was spotkać

"Ksiądz Dawid odniósł się również do postaci Nikodema, którego część rozmowy z Chrystusem była treścią niedzielnej Ewangelii: „Nikodem przyszedł do Jezusa w nocy, bo bał się czegoś stracić – stanowiska, prestiżu, dobrego imienia; nie możemy pozwolić, by strach przed odrzuceniem powstrzymywał nas od działania; kto skąpo sieje, ten skąpo zbiera.” - czyli słów kilka po spotkaniu w Jaworznie.


(Czytaj dalej...)

Znajdź siebie(Czytaj dalej...)

Fotorelacja COM2014(Czytaj dalej...)

Filialne spotkanie diakonii okiem Alumna

     Jest sobota, 5 kwietnia, godzina 5:00 rano. Dźwięk budzika wyrywa mnie z błogiego snu. Dlaczego tak wcześnie? Cóż to za ważne wydarzenie jest przyczyną tego aktu heroizmu? Otóż już około godziny 6.00 będzie wyjazd. Po zwleczeniu się z łóżka na wpół śpiący idę do łazienki ogarnąć się. Następnie, tak by nie zbudzić smacznie śpiącego socjusza, ubieram się, pakuję plecak, wypijam kawę na pobudzenie i… ruszam w drogę!!!! 


(Czytaj dalej...)

Triduum Paschalne


(Czytaj dalej...)

Kongregacja za nami


(Czytaj dalej...)

Zimowe rekolekcje 2014 - za nami!

Warto do swojego wypoczynku zapraszać Boga. Na pewno przyjdzie. A wraz z Nim przyjdzie radość, zaangażowanie i poczucie, że wszystko będzie dobrze. I w szkole, i w pracy. Taki czas to prawdziwy skarb. Zgodnie z tym założeniem Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej zorganizował dla młodzieży w ferie wypoczynek w Bukowinie Tatrzańskiej – rekolekcje, na których rozrywka nie konkurowała z modlitwą, a wręcz przeciwnie – te sfery wzajemnie się uzupełniały.


(Czytaj dalej...)

Ferie Zimowe z Oazą


(Czytaj dalej...)

Fotorelacja- Oaza.pl(Czytaj dalej...)

15 lat Hospicjum


(Czytaj dalej...)

Kongregacja 2012

Tegoroczna kongregacja stała się o tyle wyjątkowa, że uczestniczył w niej Ordynariusz ks. bp Grzegorz Kaszak, który pragnął być obecny podczas podsumowania zeszłorocznej pracy Ruchu, usłyszeć o problemach jakie mają miejsce podczas pełnienia posługi - w pracy z młodzieżą i dziećmi.


(Czytaj dalej...)

Powakacyjnie w Katedrze

Rozpoczynający się nowy rok szkolny i akademicki to dobry czas na podsumowanie dotychczasowego oraz rozpoczęcie nowego etapu formacji. Wspólnota oazowa Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej spotkała się 15 września w katedrze, by pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka modlić się i odnawiać przeżycia oazy rekolekcyjnej oraz omówić działania w nadchodzącym okresie.


(Czytaj dalej...)

Aby lepiej zrozumieć...Ruch - Łostówka 2t. OND

Aby lepiej zrozumieć, częścią jakiego ruchu się stajemy, odwiedziliśmy centrum Ruchu Światło - Życie na Kopiej Górce w Krościenku. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Chrystusa Sługi, byliśmy również w Namiocie Światła, Wieczerniku i przy figurze Niepokalanej. O każdym z tych pięknych, ważnych miejsc opowiadała nam bardzo barwnie i ciekawie pani Regina z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Nawiedziliśmy również grób Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 


(Czytaj dalej...)

Poznaj siebie... 1 turnus rekolekcji

"kim jest człowiek, jakie jest jego miejsce wświecie, co to znaczy być człowiekiem."


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,522,291 Unikalnych wizyt