Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Różne


A Może Poznaj Diakonię Misyjną!

Animatorzy z akademickiej wspólnoty Ruchu Światło-Życie w św. Annie w Warszawie kilka razy w roku przygotowują prezentacje z cyklu „Poznajemy nasz Ruch”. Trudno jest to zrobić dobrze (czytaj: ciekawie). Dlaczego? Odbywają się w ramach spotkań ogólnych, dlatego treść i forma muszą zwracać uwagę zarówno tych, którzy dosłownie urodzili się w Ruchu, jak i tych, którzy znają go zaledwie od wczoraj.


(Czytaj dalej...)

Środa Popielcowa na dobry początek.

Dobrze jest znać symbolikę i kontekst Środy Popielcowej, wręcz jest to konieczne dla dobrego
przeżycia tego dnia i całego okresu Wielkiego Postu

Sebastian Kuczek - DL


(Czytaj dalej...)

Diakonia - młody, dorosły, małżeństwo, każdy stan.

W ruchu posoborowej odnowy w Duchu Świętym, powstałym w Kościele w Polsce, zwanym Ruchem Światło-Życie nie mówi się o organizacji, administracji, urzędach i władzy, ale -" w duchu biblijnym i eklezjalnym - mówi się o DIAKONII, czyli o służbie, pojmowanej w oparciu o otrzymane dary Ducha Świętego, czyli charyzmaty, we wspólnocie Kościoła i dla budowania tej wspólnoty.

ks. Franciszek Blachnicki


(Czytaj dalej...)

Małomuzyczna telewizja muzyczna

Gitary, długie włosy, rock, grunge, prowokujący humor i określony, trochę garażowy styl. Tak pamiętam ... TELEWIZJA KULTOWA


(Czytaj dalej...)

SMDS 2010

Pragnieniem Księdza Biskupa Grzegorza jest organizowanie cyklicznych, corocznych spotkań dla młodzieży Diecezji Sosnowieckiej. Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) chcą nawiązywać do pięknej tradycji Forum Młodych, które przeżywaliśmy na początku istnienia naszej diecezji. Mają być kilkudniowym spotkaniem młodzieży o charakterze ewangelizacyjnym, formacyjnym i kulturalnym.


(Czytaj dalej...)

O tym, że słabość może być siłą


Słuchając opowieści naszych kochanych oazowiczów nieraz włos jeży mi się na głowie. Zewsząd dochodzą wieści że w naszych wspólnotach nic się nie dzieje, jest nudno, szaro, wszyscy są skłóceni a najczęściej tworzą "dobrane kliki". W ogóle to księża się nie interesują, animatorzy są niepoważni a przecież kiedyś to było lepiej... Owe "kiedyś" stało się synonimem idyllicznej wspólnoty w której wszyscy się kochają, są przyjaciółmi a dobry Bóg jest wśród nich najważniejszy. Jednak najradośniej słucham tych, którzy są obrażeni bo przecież Oni chcieli dobrze tylko wszyscy są przeciwko Nim. Dawno można by pomyśleć, że przyszłość Ruchu Światło - Życie w naszej diecezji jest przesądzona. I wszystko było by jasne gdyby nie dziwny paradoks, który podsuwa nam Słowo Boże. (...)(Czytaj dalej...)

Papa odszedł

Śmierć Zbigniewa Herberta, w drugiej połowie lat '90 ubiegłego stulecia, pobudziła mnie i mojego przyjaciela do refleksji: oto odszedł jeden z naszych autorytetów, ktoś kogo słowa miały na nas wpływ. Jednak powiedzieliśmy sobie wtedy - jest jeszcze przecież Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Jan Nowak Jeziorański, Tadeusz Mazowiecki są jeszcze inni, którzy nas prowadzą, pokazują co to znaczy być człowiekiem, co to znaczy mieć wartości, jak być patriotą i jak kochać Boga. Są jeszcze Ci, których trzeba słuchać, którzy nas kształtują. Jest przecież z nami ten najważniejszy z naszej listy - Jan Paweł II, nasz umiłowany. (...)


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.02
8,476,859 Unikalnych wizyt