Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Poniedziałek Zmartwychwstania Pańskiego


ROZWAŻANIE

Rok temu w okresie Wielkanocnym podczas liturgii, gdy czytano o tym, że Jezusa zabito, moja dwuletnia wówczas siostra krzyknęła na cały Kościół: „ Nie ma (Go) w grobie”. Choć pojęcie zmartwychwstania było dla niej abstrakcyjne, a jeszcze przed kilkoma godzinami widziała ciało Jezusa w grobie z ranami naznaczonymi krwią, to teraz, skoro ciała nie ma w grobie to znak, że Jezus żyje-nie ma co do tego wątpliwości, bo co miałoby się z Nim stać?! Przecież to absurdalne, żeby wykradziono ciało!!! A gdzie jest? Na to też znalazła odpowiedź przy okazji dnia babci i dziadka. Ponieważ dziadkowie nie żyją, mama próbowała jej wyjaśnić, że są w niebie u Pana Jezusa. Dzień później moja siostra wkroczyła do przedszkola i oznajmiła: „a ja mam dwie babcie , a dziadki są w kościele”. Przecież to jasne, że skoro są u Pana Jezusa, to są w kościele.

JEZUS ŻYJE i wcale nie trzeba szukać Go daleko, nie trzeba szukać Go ponad czasem i przestrzeniom, jest niemalże na wyciągnięcie ręki-czeka na nas we wspólnocie Kościoła i ukryty pod postacią Chleba Eucharystycznego w każdym kościele wybudowanym ręką ludzką. Trzeba tylko w to uwierzyć.

Dlaczego więc tylu ludzi nie wierzy w Zmartwychwstanie?

Już w raju Szatan posłużył się kłamstwem aby odciągnąć ludzi od Boga-najpierw poddał pod wątpliwość słowa, które wypowiedział Bóg, potem nazwał Go kłamcą, obiecując że Adam i Ewa będą mogli stać się na równi z Nim: „On (Szatan)to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» … «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».” Tam w raju udało mu się.

Teraz kiedy nieposłuszeństwo pierwszych ludzi zostało zgładzone przez posłuszeństwo Jezusa, Szatan próbuje znów zasiać nutę niepewności. Stosuje tą samą sztuczkę; zasiewa kłamstwo-to nie prawda, że Jezus zmartwychwstał, możecie robić co wam się podoba, wszystko czego nauczał, co głosił zostało pogrzebane razem z Nim, teraz to wy jesteście panami swojego losu. On nie żyje, tylko uczniowie wykradli Jego ciało.

I tak kłamstwo zasiane ponad dwa tysiące lat temu trwa do dziś- ludzie na całym świecie żyją jakby Boga nie było, stając po stronie kłamstwa i śmierci. Obok nich żyją Ci, którzy opowiedzieli się za Prawdą i Życiem, nie dając się zwieść podstępowi Szatana. I będzie tak aż do końca świata, bo jak mówił Jezus podczas swojego ziemskiego życia: „«… gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł… Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza»”.

Szatan ma swoich ludzi, tych, którzy posługują się kłamstwem i kłamstwu służą- miał już tam, przed dwoma tysiącami lat. To ci, którzy „…zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu»”

My wezwani jesteśmy aby stanąć po stronie Życia i swoim życiem służyć Prawdzie. A Prawda jest taka, że JEZUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA!

Aneta Białek

KOMENTARZ

Nasze serca się radują, bo Syn Boży zmartwychwstał. Duch Boży czuwa nad nami, poucza i daje siłę do walki ze Złem. Pokładając w Bogu bezgraniczną ufność mamy również nadzieję na nasze zmartwychwstanie, na życie wieczne u Jego boku w chwale.

Justyna Wadowska i Ewa Borowska


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.04
8,529,103 Unikalnych wizyt