Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Wielki Wtorek


ROZWAŻANIE

„To powiedziawszy Jezus wzruszył się do głębi i tak oświadczył: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie wyda.”(J 13,21)

A my? Zawsze jesteśmy wierni Chrystusowi? Jak często zdradzamy Boga z rzeczami materialnymi. Ile razy moja modlitwa upadła z powodu złego dysponowania czasem czy lenistwa? Jezus powinien być na pierwszym miejscu w moim grafiku, a jak wiemy od słów do praktyki potrzeba naszego osobistego zaangażowania i chęci. Seriale, programy telewizyjne, portale internetowe, gry, komunikatory i telefony komórkowe- to wszystko co oferuje nam współczesny świat. Trzeba dużo siły, by nie skorzystać z tych ”cudów” , które są na wyciągnięcie ręki. Nie lada wyzwanie, czy potrafimy więc rozsądnie korzystać z tego co nam dano, tak, aby nie zaniedbywać swoich obowiązków i formacji duchowej?

Modlitwa jest nam niezbędna, jest pokarmem dla duszy i ciała. Wybierając materię zamiast dialogu z Bogiem, pozbawiamy się pokarmu, które daje Życie, a co najważniejsze tracimy kontakt z naszym Ojcem-oddalamy się, upadamy i powracamy i tak raz za razem. Dlatego warto się zastanowić co jest naszą przeszkodą, co powoduje, że ” zdradzamy” Boga i wybieramy coś innego, w naszych oczach ”atrakcyjniejszego” zapewniającego pozorne szczęście i zadowolenie.

„Powiedział Mu Piotr: Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? życie moje oddam za Ciebie. Odpowiedział Jezus: życie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Kogut nie zapieje, aż ty trzy razy się Mnie wyprzesz.”(J 13,37-38)

Nie jeden z nas jest takim Piotrem. Łatwo przyznać się do Boga na spotkaniu oazowym, wśród ludzi, którzy wyznają podobne wartości. Trudniej świadczyć, kiedy zderzamy się z rzeczywistością, z ludźmi o różnych poglądach czy wyznaniach. Nie wystarczy wierzyć w Boga, tak samo jak nie wystarczy mieć autorytet. Autorytetem trzeba być, trzeba świadczyć życiem –słowem i czynem. Nasze postępowanie powinno wskazywać na obecność Jezusa w naszym życiu. Nie możemy dzielić życia na ”Oazowe” i poza wspólnotowe. Mamy być autentyczni wobec siebie i innych, a zwłaszcza przed naszym Panem i Zbawicielem. Siła do świadczenia życiem wypływa właśnie z modlitwy. Dlatego każdy z nas powinien walczyć o każdą minutę, sekundę w objęciach naszego Ojca.

Oczekujemy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Czasu, kiedy Jezus przyznał się do nas -grzeszników. Wciąż nie jest za późno, Bóg czeka na każdą zbłąkaną owieczkę.

Żaneta Szczerba

KOMENTARZ

W dzisiejszej Liturgii Słowa dostrzec można dwie postawy. Jedna to droga wierności Sługi Bożego, który pokornie przyjmuje wolę Tego, który Go posłał. Nie jest to łatwe, wiąże się ze złożeniem największej ofiary,  jednak ponad to Jezus przedkłada chwałę należną Ojcu. Drugą drogę reprezentują Piotr i Judasz, którzy ugięli się pod naciskiem pokus i lęków, podjęli decyzję o zdradzie, co ostatecznie nie uchroniło ich od cierpienia.

Magdalena Dziadek


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.03
8,529,049 Unikalnych wizyt