Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Relacja z Mszy w int. ks. Blachnickiego


24 marca 2011 Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej uczcił 90 rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego – w Czeladzi u Ojców z Mariannhill odprawiona została Eucharystia w intencji Jego beatyfikacji.

Uroczystą Mszę Świętą celebrował Ojciec Honorat Wałczyk, Moderator Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, oprawę muzyczną zapewniła wspólnota modlitewna Tebah. W słowie skierowanym do nas podczas homilii, Ojciec zauważył, że dzieło Księdza Franciszka służy nie tylko Ruchowi Światło-Życie ale całemu Kościołowi, przez to, że Ksiądz Franciszek Blachnicki potrafił słuchać Ducha Świętego. Nawiązując do Ewangelii z dnia (Łk 16, 19-31), Ojciec Honorat wskazał na Księdza Blachnickiego jako Proroka, którego powinniśmy słuchać. W czasie spontanicznej modlitwy wiernych przez wstawiennictwo Sługi Bożego Franciszka złożyliśmy na ołtarzu nasze prośby.

Odnotować również należy, że ze względu na ilość uczestników naszego, zgromadzenia eucharystycznego trzeba było celebrę przenieść z przytulnej klasztornej kaplicy do auli – wszystkim, którzy przyszli uczcić urodziny naszego Przyjaciela w Niebie (to również słowa Ojca Honorata) oraz tym, którzy łączyli się z nami w modlitwie dziękujemy za dar wspólnoty.

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,475,909 Unikalnych wizyt