Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Środa Popielcowa (09.03.2011)


ROZWAŻANIE

Nie czas na zastanawianie się nad dziesiątym dnem i płaszczyznami ukrytych znaczeń. Liturgia słowa Środy Popielcowej jest prosta, klarowna, surowa - nawróć się, nie czekaj. Nie zastanawiaj się nad jutrem, módl się do Boga tu i teraz.

Nie napominaj - słuchaj napomnień. Nie usiłuj szukać usprawiedliwienia własnych czynów. Proś Boga o usprawiedliwienie. Żałuj za grzechy i módl się do Boga. Błagaj o przebaczenie Tego, którego wielkości nie pojmujesz i nigdy nie będziesz w stanie pojąć.

Nie kończ na słowach. Działania skieruj ku Bogu, nie baw się w katalogi i podsumowania dobrych czynów. Nie trać czasu na skupianie się na sobie, działaj konkretnie i czytelnie. Bądź skuteczny, nie spektakularny. Słuchaj Boga i przestrzegaj Jego przykazań - innej drogi do Niego nie ma.

By coś zmienić, musisz coś wybrać. Wybierz konkretne miejsca, które chcesz poprawić. Nie zmieniaj tego, co powierzchowne - to nie jest bardzo ważne. Czas nawrócenia nie jest czasem dla ciała. Istotą postu jest przecież świadomość, nie mięso.

Myślami bądź przy Bogu. Tylko On jest w stanie Cię wesprzeć w tej sytuacji. Wielokrotnie działa przez bliźniego - postępuj więc z bliźnim tak, jak gdyby sam Bóg do Ciebie przyszedł.

A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.00
8,407,576 Unikalnych wizyt