Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (spotkanie KWC) - październik 2010


W trzecią sobotę października (tzn. 16.10.2010r.) miało miejsce pierwsze Spotkanie Modlitewne o Wyzwolenie (spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka) w nowym roku formacyjnym. 
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystią, którą ofiarowywaliśmy w intencji osób zniewolonych.
Na spotkaniu miała miejsce także modlitwa różańcowa, podczas której rozważaliśmy Tajemnice Wyzwolenie, czyli ewangeliczne sceny z życia Jezusa, w których odkrywaliśmy prawdę o wolności i wyzwoleniu człowieka, które przynosi Chrystus. Zachęcamy do zapoznania się z rozważaniami oraz włączenie się we wspólną modlitwę różańcową w intencji nas samych i osób uzależnionych.

 

TAJEMNICE WYZWOLENIA 2010

1.J 8, 3 – 11 PRZEBACZENIE KOBIECIE CUDZOŁOŻNEJ
Wtedy uczeni i faryzeusze przyprowadzili jakąś kobietę, przyłapaną na cudzołóstwie. Postawili ją pośrodku i powiedzieli Mu: "Nauczycielu, ta kobieta została przyłapana na występku cudzołóstwa. W Prawie Mojżesz kazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?" Mówili to dla poddania Go próbie, by mieć coś do oskarżenia Go. Na to Jezus pochyliwszy się rysował palcem po ziemi. Gdy nie przestawali Go pytać, wyprostował się i rzekł im: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi. Gdy oni to usłyszeli, zaczęli jeden po drugim odchodzić, zaczynając od starszych. Został sam i ta kobieta, stojąca pośrodku. Jezus wyprostował się i zapytał ją: "Kobieto, gdzie są? Żaden nie wydał na ciebie wyroku?" Odpowiedziała: "Żaden, Panie". Jezus rzekł: "I ja na ciebie wyroku nie wydaję. Idź, a odtąd już nie grzesz".

 Jak wielu z nas widząc osoby uzależnione od alkoholu czy narkotyków od razu myśli: „Co ten człowiek zrobił ze swoim życiem?”, „Jak może je tak marnować?”. A czy ktoś z nas choć raz zastanowił się nad tym dlaczego ta osoba tak zaniedbała swoje życie? Czy ktoś pomyślał w jaki sposób można pomóc takiej osobie? Nasza postawa wobec osób uzależnionych bardzo często jest obojętna, uważamy, że ten ktoś sam jest sobie winien. Może tak wiele razy przeszliśmy obok kogoś kto potrzebował naszej pomocy? Ktoś czekał na jeden, nawet najmniejszy gest z naszej strony. Skoro Jezus mówi: „I ja na ciebie wyroku nie wydaję” to i my nie mamy prawa tego robić. Dlatego nie unośmy się pychą, lecz starajmy się pomóc, ponieważ możemy odmienić czyjeś życie.

IdŸ do strony:

1 2 3 4 5 >

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,475,848 Unikalnych wizyt