Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Dzień Wspólnoty w marcu


Serdecznie zapraszamy wszystkich na Wielkopostny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 17 marca br. w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie-Syberce.

Przed nami czas paschalny, który będziemy przeżywać wspólnie na Eucharystii oraz możliwość towarzyszenia Panu Jezusowi w drodze krzyżowej. Chcemy odbyć tę podróż sercem, aby Pan Bóg oczyszczał je i przenikał światłem swojej miłości. Pan nasz Jezus Chrystus, wzywa nas, abyśmy rozważając Jego mękę, doświadczyli ogromu Jego miłości i tym doświadczeniem dzielili się z innymi.

Dzień Wspólnoty to również okazja, by się spotkać, porozmawiać i rozradować drugim człowiekiem w Duchu Świętym, dlatego nie może Ciebie zabraknąć! Jeśli nie możesz jednak przybyć osobiście, bądź z nami sercem, myślą, polecając całą wspólnotę w tym czasie Panu Bogu. Do zobaczenia!

Rozpoczynamy o godz. 15:00 ⌚

PROGRAM:

Zawiązanie wspólnoty i Eucharystia
Droga Krzyżowa
Spotkanie w grupach
Agapa

 

Podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej zobaczymy fragment spektaklu "Lilia" o Męce Zbawiciela i współcierpieniu Jego Niepokalanej Matki.

Spektakl Lilia inspirowany jest życiem Maryi: poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje on nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej przeżycia wewnętrzne, angażując widza zarówno emocjonalnie, jak i duchowo. Poszczególne sceny stanowią kontemplację tajemnic różańcowych, dzięki czemu widz ma możliwość doświadczenia autentycznej modlitwy. Nazwa spektaklu nawiązuje do samej osoby Maryi jako wzoru czystości, delikatności i piękna.

Widowisko wystawiane było w wielu miastach Polski, a poza jej granicami: w Lourdes i w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży.

https://www.facebook.com/Spektakl.Lilia/

 

DIAKONIA MIŁOSIERDZIA:

Odbędzie się zbiórka na rzecz Domów Dziecka znajdujących się na terenie naszej diecezji. Można przynieść:

*artykuły chemiczne, jak szampony, mydła, pasty do zębów...

*artykuły piśmiennicze, jak zeszyty, ołówki, długopisy, kredki, pisaki...

*sprzęt sportowy - mogą być używane, ale dobre: rolki, hulajnogi, piłki, zestawy do ping-ponga...

Dzieci są przede wszystkim w wieku szkoły podstawowej i starsze.

 

DIAKONIA SŁOWA:

Będzie możliwość zakupienia różnych materiałów formacyjnych i innych rzeczy z Wydawnictwa Ruchu Światło-Życie.

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,916,350 Unikalnych wizyt