Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Panama w sercu


Panama w sercu

 

„Wiara to nie ubranie czy smartfon, które można dziecku po prostu dać i będzie je miało. Wiara jest wolną odpowiedzią każdego człowieka na łaskę Boga. Rodzice pełnią jednak niezastąpioną i ogromną rolę w przekazywaniu wiary i wychowywaniu religijnym.”

 

I my tę rolę chcemy pełnić. W naszej ciut wcześniejszej młodości..hahha…wciąż czujemy się młodzi :) ….jeździliśmy na pielgrzymki i ŚDM. Teraz powoli przychodzi kolej na naszą córcię, z czasem na kolejne pociechy. Ale aby dziecko chciało w przyszłości samo ze swoimi znajomymi - wspólnotą wyjechać , trzeba dać mu możliwość już dziś, tu i teraz zobaczyć piękno Kościoła młodego, radosnego, bez podziałów i uprzedzeń. ŚDM to wielkie wydarzenie..pamiętamy jeszcze Kraków, Częstochowę, tę radość na ulicach , w parafiach, w naszych sercach. Bo radość to uczucie piękne, które się udziela za darmo.

 

…..Wstańcie z kanapy i idźcie …

Kto nie pamięta tych słów :) Do Panamy za daleko , więc ruszamy do Jastrzębia Zdroju. Coś ciepłego i słodkiego w plecak i w drogę. Już pod halą udzielił nam się radosny klimat, kolejki do wejścia, śmiech wybuchał co parę minut z różnych stron, zadowolenie, dobry humor … wchodzimy , pakiecik startowy, przytulas i cytat Pisma Świętego od młodego człowieka i lądujemy w sektorze, naokoło nas młodzież , rodziny z dziećmi … Spotkanie rozpoczął abp Wiktor Skworc. Na wesoło i drugi Wiktor- miłośnik Mickiewicza na scenie się pojawia. Zaprasza nas do ewangelizacji i postawy służby..Zaczynamy..rapujemy z ks. Jakubem Bartczakiem. Zniknęły różnice wieku, została sama radość , Boża radość. Wszyscy przyjechaliśmy tutaj aby wspólnie świętować z Jezusem Chrystusem, byliśmy tam „ dla Chrystusa” ponad 2,5 tysiąca osób wychwalało Pana, ujrzeć Żywy Kościół, który z piękną muzyką, z chrześcijańskim brzmieniem spędza czas przed Eucharystią. Zmiana na scenie, i wchodzi NieMaGoTu…ukochany zespól naszej Zuzy… cała Hala śpiewa, tańczy i wielbi Boga. Otoczeni rodzinami, młodzieżą gimnazjalną , siostrami zakonnymi, księżmi. Cudowna atmosfera udziela się każdemu. Jest Moc, Duch Święty wiruje wśród nas, na buziach uśmiechy i nikt o spaniu nie myśli. Właśnie taki Kościół pragnęliśmy pokazać po raz kolejny Córce. Tak właśnie powinno być. Wspólnie z miłością. Cudowne przygotowanie do Eucharystii, której każdy szczegół przygotowany był z wielką starannością. Piękna oprawa, chór, muzycy, służba liturgiczna. „ Wielbi dusza moja Pana”. W homilii bp. Marek Szkudło przypomina nam, że tu i teraz mamy być świadectwem wiary bez obaw i lęku. Podobnie jak Panama- nasza mała ojczyzna jest także ziemią „zwołania i marzeń” to tu i teraz w naszych wspólnotach i rodzinach mamy być autentyczni i wierni. Jak Maryja mamy zaufać i wypełnić wolę Boga:

 

 

„ Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”

Po Mszy Świętej umożliwiono nam wysłuchanie fragmentu słów P. Franciszka z Panamy. I nastał czas na uwielbienie . Razem z córcią stoimy a raczej tańczymy pod sceną, Grupa ON1 , wspaniali muzycy, wokaliści.. Mate.O, Gabi Gąsior, Tu Band, Owca…. Cała hala śpiewa, tańczy, uwielbia, raduje się…. Słowa utworów zaczerpnięte z księgi naszego życia , z Pisma Świętego. Jak ziarno zasiane przyniosą plon..może nie dziś, ale w przyszłości. Takie właśnie chwile , momenty będą cegiełkami w fundamentach wiary naszej córki… a nasze baterie doładowane, codzienne troski i rozproszenia zabrał Duch, pokazał co ważne i gdzie dążyć mamy…razem do celu :) Zakończeniem była adoracja Najświętszego sakramentu i wybór GO na Pana i Zbawiciela.

Wracamy do domu, zmęczeni ale weseli, nasyceni chwilami spędzonymi z Żywym Kościołem , ze sobą , z naszą córką, śpiewając w samochodzie:

 

Nie mądrość świata tego
Lecz Pana ukrzyżowanego
Głosimy aż przyjdzie znów…

 

 

Kasia i Łukasz Krzysztoń z Zuzą

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,916,343 Unikalnych wizyt