Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2018 - relacja


Relacja z powakacyjnego Dnia Wspólnoty 2018

 

 

9 września roku Pańskiego 2018 w Mieście Stołecznym Sosnowcu, dzielnicy Klimontów, w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, miało miejsce niezwykle ważne dla Ruchu Światło-Życie naszej diecezji wydarzenie. Otóż, dla podsumowania rekolekcji wakacyjnych oraz inauguracji kolejnego roku formacyjnego, zwołany został Powakacyjny Dzień Wspólnoty, na który stawiło się ludzi mrowie, tak uczestników, jak animatorów (nawet i księży dopisało).

 

 

Pierwsi stawili się przedstawiciele diakonii muzycznej oraz liturgicznej, którzy dla należytego przygotowania do pełnienia swoich funkcji dokonali przeglądu swych szeregów oraz przeprowadzili odpowiednie próby. W międzyczasie zjawiały się także pary Domowego Kościoła, które gorliwie i ochoczo wspomogły przygotowania do agapy poprzez dostarczenie ciast i innych wypieków, tak mile widzianych przez wszystkich uczestników, także tych na dietach rozmaitych będących.

 

 

O godzinie 14:30, po zawiązaniu wspólnoty, zgromadzeni pod przewodnictwem Moderatora Diecezjalnego ks. Andrzeja Nackowskiego uczestnicy i animatorzy wzięli udział we wspólnej modlitwie do Ducha Świętego, na którą składało się dziękczynienie za tegoroczne rekolekcje, prośba o dary dla wszystkich mówiących świadectwa oraz o pomyślność na najbliższe 10 miesięcy pracy duszpasterskiej. Po modlitwie nastąpiło przedstawienie wspólnot, na które składały się: prezentacja uczestników i diakonii rekolekcyjnej danych rekolekcji, prezentacja znaku oazy, odśpiewanie piosenki oazy oraz świadectwo przeżycia rekolekcji. Pewien wyjątek stanowiły tu małżeństwa Domowego Kościoła, które przeżywały swoje rekolekcje na różnych stopniach w całym kraju, dlatego ograniczono się tu do samych świadectw.

 

 

Następnie, pod przewodnictwem ks. Andrzeja, sprawowana była Msza Święta koncelebrowana, w której funkcje podjęte były przez uczestników rekolekcji, natomiast asystę liturgiczną stanowili tak przedstawiciele Oazy Młodzieżowej jak Domowego Kościoła oraz Wspólnoty Dorosłych. W procesji z darami przyniesiono do ołtarza znaki oraz świece oazy, jak również deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

 

Po Mszy Świętej miała miejsce agapa, podczas której odbyły się zawody pod nazwą Teleturniej Rejonowy, który wbrew swej nazwie nie był nigdzie transmitowany, jednakże budził nie mniejsze emocje. Spośród wystawionych reprezentacji rejonowych, po zaciętej i emocjonującej walce, zwyciężyła ekipa z Jaworzna (którym wszystko można). Agapa zakończyła się wspólnym uwielbieniem oraz błogosławieństwem udzielonym przez ks. Andrzeja.

Resztę zdjęć możecie obejrzeć na naszym profilu na Facebooku (klik).

 

tekst: Sebastian K.
zdjęcia: Michał

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,916,294 Unikalnych wizyt