Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
SMDS 2010


24-25 września - Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej

Strona internetowa: http://www.smds.pl/

 

Czym będzie?

Pragnieniem Księdza Biskupa Grzegorza jest organizowanie cyklicznych, corocznych spotkań dla młodzieży Diecezji Sosnowieckiej. Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej (SMDS) chcą nawiązywać do pięknej tradycji Forum Młodych, które przeżywaliśmy na początku istnienia naszej diecezji. Mają być kilkudniowym spotkaniem młodzieży o charakterze ewangelizacyjnym, formacyjnym i kulturalnym. Pragniemy organizować je na początku roku szkolnego i akademickiego, aby wyjść do młodzieży z zaproszeniem do formacji we wspólnotach i duszpasterstwach. Pierwsze takie spotkanie ma mieć miejsce w 2011 roku. Ksiądz Biskup Ordynariusz do organizacji tych Spotkań powołał ks. Piotra Pilśniaka.
 

"0" Spotkanie

Wydarzenia, które będą mieć miejsce w tym roku są zapowiedzią i zwiastunem Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej - można powiedzieć, że są "Zerowym" SMDS. Będą miały one formę jednodniowego spotkania, do którego będziemy przygotowywać się przez ewangelizację we wrześniu oraz spotkanie modlitewne w piątek poprzedzający SMDS.
 

Temat SMDS 2010 - "Słuchać Pana"

Tematem tegorocznego spotkania są słowa: "Słuchać Pana". Pragniemy, aby Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej były wsłuchiwaniem się głos Ducha Świętego, który pozwala nam odpowiedzieć na znaki czasu. Od wsłuchiwania się w Słowo Boże chcemy rozpocząć. Wszystkie wydarzenia w ramach SMDS 2010: ewangelizacja, warsztaty, koncerty, celebracja, będą wiązać się z wezwaniem aby "słuchać Pana".
 

Razem

Z inicjatywą tegorocznego spotkania wyszedł Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. Odpowiedzialni za niego koordynują przygotowania do wrześniowej ewangelizacji. W spotkanie jednak pragniemy zaangażować wszystkich Duszpasterzy oraz wszystkie Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty, które związane są z pracą z młodzieżą naszej Diecezji.

IdŸ do strony:

1 2 3 >

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,476,871 Unikalnych wizyt