Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Relacja z Dnia Sportu


Relacja z Dnia Sportu

2 czerwca 2018 r.

2 czerwca 2018 na długo pozostanie nam w pamięci. W tym dniu, jak co roku został zorganizowany Diecezjalny Dzień Sportu organizowany przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie.

Do ostatniego dnia obserwowaliśmy prognozy pogody, które nie były zbyt optymistyczne - opady deszczu i zachmurzenia. Oczywiście Pan Bóg wysłuchał naszych modlitw i zadbał o wszystko - była piękna, słoneczna aura. Do Dąbrowy Górniczej pod Szkołę Podstawową nr 20 zjechały się rodziny z różnych kręgów naszej diecezji. Było nas sporo osób (prawie setka) – w tym dużo  dzieci.  Rozpoczęliśmy modlitwą i prezentacją poszczególnych grup i konkurencji sportowych.

Nasz krąg z parafii Podwyższenia Krzyża w Sosnowcu połączył się z Olkuszem; z kartą obiegową ruszyliśmy do sportowej zabawy. Było przy tym dużo radości, często śmiechu – zawsze czuliśmy atmosferę zdrowej rywalizacji. Dzieci pomagały nam we wszystkim – rzut piłeczkami do wiaderka, piłką do kosza, przeciąganie liny. Skok w dal pokazał, kto ma długie nogi i potrafi daleko skakać. Rzuty karne do bramki dostarczyły dużo emocji szczególnie męskiej części uczestników.

Na długo pozostanie w pamięci dla niektórych konkurencja z trenażerami (przejazd rowerem w miejscu) - do pokonania jak najwięcej kilometrów w 1 minutę. Czasem brakowało tchu i sił, siódme poty leciały, cyferki zmieniały się na liczniku z każdą sekundą. Rekordy padały powyżej 1 km. Niektórzy odczuwali tą przejażdżkę w nogach jeszcze przez kilka następnych dni (dziękujemy parze diecezjalnej). Kolejną dyscypliną pełną emocji była sztafeta czwórkami. Dzieci kibicowały dorosłym, a rodzice dopingowali swoje pociechy. Jazda na hulajnodze pokazała wspaniałe umiejętności młodszych zawodników, a my dorośli mogliśmy rywalizować biegnąc z rakietką i piłeczką slalomem na czas; co nie było dla wszystkich zbyt proste.

W trakcie trwania konkurencji sportowych, nasze najmłodsze pociechy mogły skorzystać z opieki, którą zaoferowały dwie przesympatyczne dziewczyny (Karolina i Magdalena) - nasza diakonia wychowawcza. Schowane w cieniu, pod gałęziami drzew, na kocykach stworzyły wspaniałe warunki do zabawy klockami, kolorowania, rysowania kredą po chodniku, malowania buziek.

Po zakończonej części sportowych konkurencji, była część rekreacyjna, w tym czas na posiłek. Niespodzianką dla dzieci były lody, kalorii dostarczyło również pyszne ciasto oraz kiełbaski z grilla. Duże podziękowania należą się diakonii gospodarczej z kręgów z parafii św. Tomasza i Podwyższenia Krzyża Świętego , która czuwali nad naszą małą gastronomi.

Po małym odpoczynku (kiedy karty były podliczane), rozpoczęły się rozgrywki drużynowe. Część grała w koszykówkę, fani piłki nożnej rozegrali mecze z podziałem na dorosłych i dzieci. Pozostali uczestnicy mogli skorzystać z krótkich warsztatów i pokazów sztuk walki lub potańczyć w rytm muzyki. Mogliśmy usłyszeć bardzo cenne uwagi  z zakresu prowadzenia zajęć ze sztuki walki; na co zwracać uwagę przy zapisywaniu, trwaniu treningów, aby niepotrzebnie nie wprowadzały nasze dzieci w religię wchodu.

Nad całością spotkania czuwał nad nami nasz moderator rejonowy ks. Krzysztof Bendkowski.

Nadszedł czas ogłoszenia wyników, zaczynając od miejsca V. Dorośli przeżywali to równie mocno jak dzieci. Słuchaliśmy z zaciekawieniem jak miejsca zbliżają się ku podium, a my nadal niewyczytani. CÓŻ BYŁA ZA RADOŚĆ, kiedy okazało się, że puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w Diecezjalnym Dniu Sportu trafił do naszych rąk - połączonych kręgów Olkusz-Sosnowiec. Radość nasza i dzieci bezcenna. Pamiątkowe zdjęcia i uściskom nie było końca.

Pan Bóg czuwał nad nami i dostarczył nam wrażeń nawet na samym końcu, kiedy to spakowani już - uciekaliśmy w strugach deszczu, który nagle spadł z nieba. Dzieci mokre i szczęśliwe wsiadały do samochodów i odjechaliśmy do naszych domów pełni radości i dobrego humoru na pozostałą część dnia.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim organizatorom za ich wielkie zaangażowanie, pomysłowość oraz logistyczne przygotowanie. Za tańce i  za prowadzenie warsztatów ze sztuki walki. Dla wszystkich, którzy prowadzili poszczególne konkurencje sportowe (wspaniały krąg z parafii św. Łukasza).  Wszystkim Wam Kochani Bóg zapłać.

Do zobaczenia za rok!!!

Zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w tym Dniu Sportu; abyśmy mogli powiększyć ilość zawodników z naszych kręgów w kolejnych latach.

Ola i Gabryś Krzysztoniowe z dziećmi
(krąg z parafii Podwyższenia Krzyża w Sosnowcu)

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,614,638 Unikalnych wizyt