Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Świadectwo z Oazy Rodzin III DK


,,Matka Niepokalana jest dla nas wzorem Nowego Człowieka, uczy swego oddania w Duchu Świętym Chrystusowi”

Piosenka roku OŻK 2017 towarzyszyła nam od początku naszych rekolekcji Oazy Rodzin III stopnia, które mieliśmy okazję przeżywać z Arch. Krakowską w malowniczej miejscowości Wiśniowej.

To nasza Kochana Maryja, Matka Kościoła przybliżała nas codziennie do swojego syna Jezusa Chrystusa; pomagała stawać się lepszym człowiekiem.

Sam dzień przyjazdu nie był dla nas łatwy - było gorące popołudnie 35oC - pokój na poddaszu, małe okienko i wiatrak. W tym wszystkim My - z naszą 5 wspaniałych dzieci i kolejnym maleństwem pod sercem. Pierwsza myśl - jak podołamy w takich warunkach? Jedyne zdanie, które przyszło nam do głowy ,,Jezu, Ty się tym zajmij…", Tobie chcemy ofiarować ten trud, chciałeś żebyśmy tu przyjechali, sam chodziłeś po pustyni - My też damy radę. I ta myśl towarzyszyła nam do końca rekolekcji; bez pełnego zawierzenia byłoby nam bardzo ciężko.

Celem naszej Oazy III stopnia było odkrywanie misterium, wspólnoty Kościoła, jego piękna i bogactwa. Odkrywaliśmy i przeżywaliśmy tajemnicę Kościoła w 5 znakach.

Pierwszy - w znaku Maryi, która pomagała nam zrozumieć tajemnicę Kościoła w aspekcie relacji międzyosobowych, odmawianie codziennie tajemnic różańca w pełnym modlitewnym zjednoczeniu z naszą Kochaną Mamą.

Drugi znak - świątyni odczytywaliśmy jako znak żywego kościoła - wspólnoty. Codziennie z naszymi rodzinami pielgrzymowaliśmy do różnych kościołów, gdzie sprawowana była Eucharystia. Byliśmy zauroczeni różnorodnością budowli i wnętrz, głównie z XVIII/XIXw. Wśród różnych kościołów najbliższy sercu stał się nam kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Niegowici (pierwsza parafia wikarego ks. Karola Wojtyły) W tym pięknym miejscu mieliśmy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, czas ten pokrył się również z naszą 11 rocznicą ślubu.

Trzeci znak - Piotra koncentrował się na Piotrze-Opoce, na której Chrystus zbudował swój Kościół.
W podróży po Stolicy Piotrowej pomagał nam Artur z diakonii muzycznej, który przygotowywał codziennie wspaniałe prezentacje wraz ze szczegółowym omówieniem rzymskich kościołów.

Bardzo ważny dla nas był znak małej wspólnoty, gdzie mogliśmy dzielić się swoim świadectwem życia i poruszać tematy ewangeliczne.

Przepięknie mieliśmy okazję przeżyć nocne czuwanie dla małżonków przed Przenajświętszym Sakramentem w naszej malutkiej kaplicy, gdzie w cichości mogliśmy przytulić się do naszego Zbawiciela; podzieliliśmy się naszymi radościami i trudnościami. Radością wynikającą z przeżywania Oazy III stopnia było również codzienne prowadzenie dialogu ze współmałżonkiem przy zapalonej świecy w obecności Ducha Świętego. To był dla nas bardzo cenny czas na przypomnienie sobie ważnych kwestii z zakresu wiary, małżeństwa, rodziny, wspólnoty.

Piątym znakiem, w którym rozpoznaliśmy tajemnicę Kościoła - były spotkania z żywym Kościołem naszych czasów. Poznaliśmy inne wspólnoty, ich charyzmaty, zróżnicowane piękno każdej z nich - i w tym wszystkim jeden cel - Jezus Chrystus. Mieliśmy okazję gościć m.in. Abp Marka Jędraszewskiego i parę diecezjalną p. Rychlickich, ks. F.Kołacza i misjonarkę p. Annę Krogulską, która prezentując kopię Całunu Turyńskiego opowiedziała bardzo głęboką i poruszającą katechezę.

Od czasu, kiedy jesteśmy w DK naszym marzeniem było przeżycie Dnia Wspólnoty w Krościenku - w naszej kolebce Ruchu Światło Życie. Do tej pory nie mieliśmy takiej możliwości, ale Pan Bóg zna nasze serca i pragnienia. Tym razem dane nam było połączyć się z innymi 22 oazami, które przeżywały swój Dzień Wspólnoty w malowniczym Krościenku. Nasz dwustronny znak oazy-ikona Świętej Rodziny z krzyżem i znakiem Piotra, z drugiej strony Niepokalaną Matką Kościoła w otoczeniu naszych rodzin - pięknie prezentował się nad naszymi głowami.

Podczas nabożeństwa KWC wzruszająca była ilość osób w różnym wieku, które podpisując deklarację chcą kroczyć przez życie w Wolności, służąc drugiemu człowiekowi. Dziękuję Ks. Blachnickiemu za ten piękny Dar oraz za odwagę, jaką wlał w moje serce, dzięki której zdecydowałam się zostać członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Dziękujemy wszystkim rodzinom za ten piękny, owocny czas, za każdy uśmiech, słowa wsparcia, za świadectwa własnego życia. Ks. Bogusławowi Pociask SCJ, naszemu moderatorowi - za duchowe prowadzenie, sakrament pojednania, głoszone słowo, przyjazne spojrzenie i codzienną adorację oraz eucharystię.

Nad całością czuwali wspaniali Ela i Jarek Kaczmarczykowie, którzy byli również animatorami naszej małej grupy. Dziękujemy za Waszą modlitwę i posługę. To dzięki Waszemu świadectwu jesteśmy gotowi do służenia innym.

Nasi Kochani muzyczni Ola i Artur Kulis – którzy upiększali swoją grą na gitarach oraz śpiewem nasze codzienne spotkania z Panem. Szczególnie dziękujemy Arturowi za opiekę nad naszym najmłodszym 2 letnim Antosiem, który okrzyknął Go dziadziusiem.

Dziękujemy diakonii wychowawczej Ani, Radkowi, Kasi i Emilce za objęcie troską naszych starszaków, za wspólne zabawy, śpiew, każdy uśmiech, tańce i modlitwę.

Wierzymy, że Pan Bóg przygotował dla nas wspaniałe owoce tych rekolekcji, a Matka Boża codziennie będzie nad nami czuwała i obejmowała Matczyną opieką i miłością.

Bóg zapłać za każde dobro!

                                        Ola, Gabryś, Piotr, Mateusz, Gosia, Paweł i Antoś Krzysztoniowie

                                       diecezja sosnowiecka

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,475,813 Unikalnych wizyt