Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Muzyczna integracja


W weekend 17 - 18 października w Skarżycach odbywały się warsztaty Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. Spotkaliśmy się, by poszerzyć naszą wiedzę o muzyce liturgicznej, przez konferencje z zakresu teologii liturgii i muzyki kościelnej, które prowadził dk. Przemysław Lech. Ćwiczyliśmy również umiejętności wokalne, nie zabrakło także wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Ciężkiej, lecz bardzo przyjemnej pracy towarzyszyły przerwy na integrację i wspólne zabawy. Był z nami gość specjalny – dyrygent Filip Białas, kolega z diecezji katowickiej, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, który pokazał jak należy poprawnie śpiewać i emitować głos, a także prowadził próby naszego chóru. Osiem godzin prób i cały trud z tym związany zaowocował przygotowaniem kilku utworów wielogłosowych. Nasze warsztaty zwieńczyliśmy śpiewem na Mszy Świętej w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Skarżyckiej. Bogaci w radość i nowe doświadczenia wróciliśmy do naszych domów i parafii.

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę i śpiew liturgiczny na spotkania naszej Diakonii Muzycznej, które będą się odbywać w każdą trzecią sobotę miesiąca w parafii św. Maksymiliana Maria Kolbego w Dąbrowie Górniczej o godzinie 12.30 (najbliższe 21 listopada). Spotkania składają się z trzech bloków: modlitewnego, warsztatowego (ćwiczenia emisyjne, wypracowywanie repertuaru) oraz formacyjnego.

 

Każdy jest mile widziany, każdy może podnieść tu swoje możliwości śpiewacze i każdy może swoim głosem wychwalać Pana. Wszelkie pytania i sugestie można kierować na Facebooku do odpowiedzialnej za Diakonię (Justyna Łokcik) lub moderatora Diakonii (dk. Przemysław Lech). Serdecznie zapraszamy! 

Joanna Iwaszenko
foto:Justyna Łokcik/Martyna Pławecka/Adam Supel 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,994,489 Unikalnych wizyt