Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Rejs szkoleniowy na wyspy wspólnotowe


Zapewne nikt się nie spodziewał, że będąc w górach można spotkać tam statek wyposażony w I oficera, którym był ks. Grzegorz Mirosławski, w 3 dzielnych bosmanów, oraz wspaniałą i nieprzejednaną załogę – 14 majtków. Oczywiście na czele naszego statku stał Kapitan, którym był Jezus Chrystus. A wszystko to działo się na drugim turnusie rekolekcji ewangelizacyjnych w Bukowinie Tatrzańskiej w 2010 roku.

W pierwszy dzień płynęliśmy po wielkich wodach Miłości Bożej i odkrywaliśmy ją w sobie i w każdym napotkanym człowieku. Dowiedzieliśmy się o istnieniu planu, jaki Kapitan przygotował każdemu członkowi załogi. Pogoda była dobra, sprzyjał nam wiatr i świeciło piękne słońce. To był wymarzony dzień na wypłynięcie na głębie. Popołudniowy spacer po wyspie pełnej śniegu dał całej załodze wiele radości i pozytywnego zmęczenia, a dym kadzidła unoszący nasze dziękczynienie podczas wieczornej modlitwy rozpalił w naszych sercach jeszcze większy ogień miłości.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i wieczorem pierwszego dnia na nasz statek wkradł się wielki bunt załogi i bosmanów wobec oficera, którego postanowiliśmy wyrzucić za burtę. Nie spodobał nam się bowiem plan dnia następnego. Bosmani po konsultacji z majtkami postanowili, że w drugi dzień każdy robi co chce. Oficer zniknął. Część załogi grała w karty, część gadała w kajutach, inni oblegali keje, zrobiliśmy też małe zakupy, żeby nie umrzeć z głodu… Ostatecznie doświadczeni nudą i po wprowadzeniu statku na mieliznę, postanowiliśmy odnaleźć I oficera i skruszyć się wobec niego, ponieważ dzień strasznie się ciągnął, nic nie wnosił w życie i byliśmy głodni. Brakowało nam przede wszystkim spotkania z Kapitanem. Oficer dobrze wykorzystał bunt załogi, pokazał jak działa grzech w życiu człowieka, jak niszczy jego relacje z Kapitanem i wprowadza chaos w życie. Ten dzień uwieńczyła nam droga krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z Sakramentu Pokuty.

IdŸ do strony:

1 2 >

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,484,324 Unikalnych wizyt