Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Fotowarsztaty


Od długiego czasu interesujesz się fotografią, a może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z aparatem? Niezależnie od Twoich umiejętności możesz wziąć udział w kolejnej edycji warsztatów fotograficznych, i zdobytą wiedzą służyć w swojej parafii podczas wydarzeń oganizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

 

Warsztaty w pewien sposób są kontynuacją tych organizowanych przez sosnowiecką Diakonię Komunikowania Społecznego Ruchu  Światło - Życie. Wobec dużego zainteresowania jakim cieszyły się te krótkie kursy fotografii podjęto decyzję o przeprowadzeniu ich na większą skalę. Tym razem temat warsztatów to: „Zatrzymać emocje”.

Organizatorem jest śląska filia Diakonii Komunikowania Społecznego, której częścią. Wydarzenie odbędzie się w Częstochowie i potrwa dwa dni, od 7 do 8 listopada 2015 roku w DOM-u Ruchu Światło-Życie w Częstochowie
Wszyscy, którzy zdecydują się skorzystać z oferty DKS będą mieli szansę nauczyć się podstaw fotografii i poznać podstawowe pojęcia z nią związane. Celem pierwszego dnia warsztatów będzie przygotowanie własnych prac na podstawie zajęć teoretycznych z obsługi aparatu dodatkiem będą zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych, nocnych . Następnego dnia odbędzie się prezentacja prac, a każdy uczestnik będzie mógł poznać opinię innych i pozyskać cenne uwagi. 
Nie może zabraknąć także gości specjalnych którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami warsztatów.
W pierwszy dzień organizatorzy zaprosili ks. abp Wacława Depo - metropolitę częstochowskiego i przewodniczącego Rady ds. środków masowego przekazu. W niedzielę z wykładem na temat PR w Social Mediach gościć będzie dr hab. Monika Przybysz - wykładowca z UKSW w Warszawie i rzecznik prasowy Komisji KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Uczestnicy , będą mieli mozliwość poznania swoich praw jakie posiadają robiąc swoje zdjęcia.

Koszt udziału to 50zł. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aparatu oraz statywu. Organizatorzy nie wyznaczyli innych wymagań sprzętowych. Warto wspomnieć, że na miejscu będzie możliwość skorzystania z noclegu oraz wykupienia posiłków. Budynek, w którym będą odbywać się zajęcia posiada aneks kuchenny. 
Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zaliczki w wysokości 35 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.foto.oaza.pl . Serdecznie zapraszamy!

Agata Nurek

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,478,696 Unikalnych wizyt