Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Budujmy Razem


 

„W mocy Ducha Świętego”- pod tym hasłem Oazowa Wspólnota Dorosłych naszej sosnowieckiej diecezji podjęła realizację hasła Ruchu Światło-Życie na rok 2015/2016. Tegoroczny cykl konferencji i spotkania formacyjne mają w tym roku formę modlitewną, by bardziej otworzyć uczestników na działania Ducha Świętego w Kościele i w każdym z nas.

 

 

 

Pierwsze spotkanie tradycyjnie odbyło się w pierwszą niedziele miesiąca w parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, która jest miejscem spotkań w ciągu roku dla całej wspólnoty.

Moderator ks. Paweł Gielec witając wszystkich i wprowadzając w tematykę roku przypomniał o tym, że prawdziwy chrześcijanin nie może stać w miejscu, naszym obowiązkiem jest rozwój duchowy, a najlepszym sposobem jest Eucharystia, modlitwa osobista i adoracja, człowiek potrzebuje zmian, zmian na lepsze, a wybierając kierunek trzeba słuchać Ducha Świętego i Jego natchnień. Jeżeli będziemy dbać o naszą modlitwę, także wspólnota będzie rosła i rozwijała się.

 

Ważną sprawą, jaka została poruszona była informacją o zmianie lidera, którym został Paweł Ciszewski, zastępując na tym miejscu Wojciecha Tabaka, który tworzył podwaliny pod to wyjątkowe „dzieło”.  Całe spotkanie zakończono wspólną Eucharystią, którą odprawił proboszcz parafii ks. Józef Ośródka, po której wszyscy udali się na uroczystą Agapę, podczas, której była chwila, aby spędzić razem czas na wakacyjnych wspominkach.

 

Wspólnota Dorosłych pragnie zaprosić do wspólnego przeżywania czasu w nadchodzącym roku formacyjnym, może właśnie takiego miejsca szukałeś dla Siebie, poniżej zamieszczamy kilka informacji na temat miejsca spotkań, założeń i historii. Zapraszamy do lektury i do przyjścia na kolejne spotkanie.

 

Przyjdź i poznaj nas

Spotykamy się w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca według następującego porządku:

 

Pierwsza niedziela miesiąca:

  • 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (kaplica)
  • 19.00 – Msza Święta (kościół parafialny)
  • 20.00 – Spotkania w grupach (salki parafialne)
  • 21.00 – Apel Jasnogórski

 

Trzecia niedziela miesiąca:

  • 18.00 – Konferencja z cyklu „W mocy Ducha”
                + wspólna modlitwa (kaplica)
  • 19.00 – Spotkania w grupach (salki parafialne)
  • 20.00 – Agapa – wspólny posiłek i rozmowy
  • 21.00 – Apel Jasnogórski

 

Jak nas znaleźć?

Miejsce spotkań: parafia p.w. Nawiedzenia NMP, ul. Gospodarcza 14, Sosnowiec

Kontakt: wd@sosnowiec.oaza.pl  www.sosnowiec.oaza.pl/wspolnotadoroslych

 

 

Opiekun wspólnoty: ks. Paweł Gielec, lider wspólnoty: Paweł Ciszewski

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,529,071 Unikalnych wizyt