Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Świadectwo z OR III


   W poczuciu obowiązku i odpowiedzialności wypadało pojechać na III stopień Oazy Rodzin. Znaleźliśmy rekolekcje, ale okazało się, że mąż nie będzie miał w tym czasie urlopu. Pierwsza próba zaufania... jak mamy jechać, to pojedziemy. Panie Boże skoro chcesz, żebyśmy pojechali, to coś z tym zrób. Za dwa dni decyzja w pracy, remont przesunięty o dwa tygodnie. Wspaniale! Możemy jechać. Po drodze było jeszcze kilka przeszkód (znalezienie opieki dla psa, zgubione dokumenty... to już dla nas norma przed rekolekcjami), ale z Bożą pomocą udało się je pokonać. Już w drodze na rekolekcje dostaliśmy wiadomość, że inne małżeństwo obejmie posługę o której wspominałam. To "spryciarz" z tego Pana Boga pomyślałam. Już się nie wywiniemy od rekolekcji :)
   Do Polanicy Zdrój, bo tam właśnie odbywały sie rekolekcje OR III stopnia organizowane przez diecezję radomską, dojechaliśmy wieczorem. Już od samego początku zachwycało nas wszystko... miejsce, dom rekolekcyjny u Ojców Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, ciepli ludzie. Już po kilku dniach wiedzieliśmy, że te rekolekcje były dla nas, że nie bez powodu Pan nas tu posłał. Każda nauka księdza, każdy krąg, każdy dialog... to były nasze problemy z którymi borykamy się na co dzień. Jasne odpowiedzi, proste wskazówki jak budować kościół domowy. Jak kochać i być kochanym. Uświadomienie sobie, że Kościół, że małżeństwo, to różnorodność na każdej płaszczyźnie i że właśnie w tej różnorodności mamy tworzyć jedność. Że nie ma idealnego człowieka, wspólnoty, kościoła, że właśnie takich nas "nieidealnych" Pan powołuje, abyśmy się wciąż nawracali i z mocą Ducha Świętego budowali siebie, rodzinę, Kościół.
   Jedno z wielu postanowień rekolekcyjnych: chcemy co roku jeździć na rekolekcje... być może trójki, żeby poznać kościoły w Polsce, a jakie są plany Boże? To się okaże... :) Chwała Panu
Sylwia i Zbyszek

Powiązane newsy:

Domowy Kościół
Pielgrzymka do Kalisza 2018

Domowy Kościół
Tradycja pielgrzymowania rodzin do Kalisza zaczęła się w 1998 r. i od tamtej pory organizowane są pielgrzymki wspólnot DK z wszystkich diecezji. W Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu znajduje się obraz świętej Rodziny, która jest dla nas niedoścignionym wzorem.

26.05.2018 r. pragniemy wspólnie wybrać się na tę pielgrzymkę...

Czytaj dalej...

Domowy Kościół
Relacja z ORAR I stopnia w Bardzie Śląskim

Domowy Kościół

W Bardzie Śląskim, w pierwszym tygodniu tegorocznych ferii województwa śląskiego, odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) I stopnia, która była organizowana przez Domowy Kościół (DK) naszej diecezji. Wzięło w niej udział osiem małżeństw, można stwierdzić w międzynarodowym składzie (Zagłębiacy, Ślązacy, Małopolanie i przedstawiciele DK z Irlandii).

Domowy Kościół
Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

Domowy Kościół

Relacja ze Spotkania Opłatkowego Domowego Kościoła,
które odbyło się dnia 07.01.2018 r. w parafii św. Jacka w Sosnowcu - Dańdówce.

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe DK

Domowy Kościół

„A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 07.01.2018 r. o godzinie 14.15 w parafii św. Jacka w Sosnowcu przy ulicy Andersa 93.

Domowy Kościół
Życzenia

„Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie” J 13, 34

Łącząc się z Wami wszystkimi w modlitwie, składamy z serca płynące życzenia, niech ten czas będzie dla nas czasem modlitwy, zadumy, refleksji, głębokiego spotkania z Chrystusem i drugim człowiekiem oraz radosnego świętowania i nie zakończy się, ale będzie trwał i trwał.

Domowy Kościół
Pielgrzymka DK do Kalisza 20.05.2017

Domowy Kościół

20.05.2017 r. pragniemy wspólnie wybrać się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe

  „A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 08.01.2016 r. o godzinie 14.30 w parafii św. Wojciecha i Świętej Katarzyny w Jaworznie przy Placu św. Jana 17 (dolny kościół).

Zaproszenie kierujemy do wszystkich rodzin Domowego Kościoła, kapłanów moderatorów oraz tych wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, którzy chcieliby wspólnie z nami oraz Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Piotrem Skuchą modlić się i kolędować.

Domowy Kościół
Kurs Liturgiczny dla Domowego Kościoła

Diakonia liturgiczna zaprasza wszystkich mężczyzn Domowego Kościoła do udziału w Kursie Liturgicznym przygotowującym do pełnienia funkcji ministranta podczas Mszy Świętej oraz nabożeństw.

Zostanie na nim przedstawiona podstawowa wiedza przydatna dla ministranta w pełnieniu jego zadań (m.in. budowa Mszy Świętej, znaczenie gestów i postaw, sposób poruszania się po przestrzeni liturgicznej) oraz przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne. 
Kurs odbędzie się 19 listopada 2016 r w parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie (Syberka), w dolnym kościele. 

Domowy Kościół
Domowy Kościół zaprasza na DZIEŃ SPORTU

Domowy Kościół

Rejon Jaworzno serdecznie zaprasza wszystkich członków naszej wspólnoty na imprezę integracyjno - rekreacyjną Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się dnia 11.06.2016  w Szkole Podstawowej nr 7  w Jaworznie, ul.Ławczana 12 (Podłęże)

Szczegóły w rozwinięciu.

Domowy Kościół
Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Życzymy Wam wszystkim, drodzy kapłani, rodziny Domowego Kościoła, członkowie Ruchu Światło - Życie, aby przeżywany właśnie okres był czasem głębokiego wniknięcia w tajemnicę paschalną w jedności z Chrystusem, tak aby każda następna chwila naszego ziemskiego życia była umieraniem dla ciała i narodzinami na nowo... do życia wiecznego. 

 

Domowy Kościół
Zaproszenie na rekolekcje dla małżeństw

Domowy Kościół

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw

W dniach 22-27 sierpnia 2016r. w Skomielnej Czarnej odbędzie się ORAR II stopnia. W Domowym Kościele gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie każde małżeństwo było, jest lub będzie parą animatorską, dlatego są to rekolekcje dla nas wszystkich. Zapraszamy do ośrodka przygotowanego dla rodzin z dziećmi.               

Domowy Kościół
Zaproszenie na Spotkanie Opłatkowe

„Bóg się rodzi, moc truchleje...”

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem, które odbędzie się 10.01.2016 r. o godzinie 14.00 w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu przy ulicy Kościelnej 1.

Domowy Kościół
Święto Świętej Rodziny

Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Dzień ten jest również świętem patronalnym Domowego Kościoła.

W liście Episkopatu Polski do wiernych z 23 października 1968 roku czytamy:

"Dziś ma miejsce święto przedziwne; nie święto Pańskie ani Matki Najświętszej, ani jednego ze świętych, ale święto Rodziny. O niej teraz usłyszymy w tekstach Mszy świętej, o niej dziś mówi cała liturgia Kościoła. Jest to święto Najświętszej Rodziny - ale jednocześnie święto każdej rodziny. 

Domowy Kościół
Likwidacja

Domowy Kościół

Likwidatorzy Fundacji Ruchu Domowy Kościół "Oaza" diecezji sosnowieckiej  z siedzibą w Sosnowcu , Pan Andrzej Kaczmarzyk oraz Pan Ireneusz Swoboda, informują, że dnia 30 czerwca 2015 r. Rada Fundacji podjęła Uchwałę nr 0/2015 o likwidacji Fundacji.

Domowy Kościół
Nowy wygląd

Domowy Kościół

W Ruchu ciągłe zmiany, rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie zaprasza na ogólnopolską stronę Domowego Kościoła,a wszystko w nowej osłonie. www.dk.oaza.pl

Domowy Kościół
Prośba o modlitwę

Domowy Kościół

W poprzednim roku prosiłam Was o pomoc finansową dla Piotra, mojego ucznia, który zbierał pieniądze na przeszczep płuc. Piotr zebrał odpowiednią ilość środków, ale operacji nie doczekał. Zmarł w nocy 16 lipca 2015r. Proszę o modlitwę za jego duszę, a także o miłosierdzie Boże dla jego rodziców i brata.
Wszystkim, którzy okazali Piotrowi życzliwość bardzo dziękuję 

Danuta Wilkowska

Domowy Kościół
Zmarł Tadeusz Gumółka

Domowy Kościół

W dniu dzisiejszem dowiedzieliśmy się o śmierci Tadzia z Olkusza. Msza pogrzebowa za śp. Tadeusza odprawiona zostanie dzisiaj o godzinie 16.00 w kaplicy przycmentarnej, przy ulicy Kruszcowej w Olkuszu. Prosimy całą wspólnotę o modlitwę w intencji Tadzia i jego Rodziny pogrążonej w żałobie. 

  • Pielgrzymka do Kalisza
  • Dzień skupienia dla par animatorskich DK
  • Ważne artykuły na stronie krajowej DK
  • DZIEŃ SPORTU 2014
  • Podaruj tornister 2014
  • RSS-Feeds
    Wygenerowano w sekund: 0.02
    8,606,253 Unikalnych wizyt