Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Wyjazd do Czernej - Rejon Jaworzno i przyjaciele (27.03.2010)


Ciemne chmury straszyły nas deszczem od samego rana. Wiał chłodny wiatr. Jednak to nie przeszkodziło 42 uśmiechniętym osobom wyjechać na wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej.

Na dobry początek tego dnia przywitał nas frasobliwy Pan Jezus prosząc o pomoc w niesieniu krzyża w drodze na Golgotę. W skupieniu wsłuchiwaliśmy się w rozważania każdej stacji, a w drodze śpiewem prosiliśmy Matkę Najświętszą, aby zawsze była ze swoimi dziećmi.

Następnym, ale zarówno także centralnym punktem pielgrzymowania, było przeżycie Eucharystii. „Dzięki Ci Boże mój za ten Krzyż, który Jezus cierpiał za mnie” – głośno i z wielką wdzięcznością uwielbialiśmy naszego Pana. W czasie kazania ks. Grzegorz zaprosił nas do Wieczernika. Ukazał postać Chrystusa Sługi, przypomniał jak On umywał swoim uczniom nogi. Wzywał każdego z nas do podjęcia się służby na rzecz drugiego człowieka, ale przede wszystkim na rzecz Chrystusa. „Wieczernik to nasza świątynia w której za żadne skarby nie znajdę Chrystusa jeżeli wpierw nie odnajdę Go w swoim sercu.” – zaznaczył ksiądz.

Po nakarmieniu swojej duszy, był także czas na nakarmienie swojego ciała, po którym w ramach integracji zgromadziliśmy się wszyscy na pogodnym popołudniu. Tam przy różnych dźwiękach gospodarstwa domowego, łapaniu kluczy do pudełka, rozgrywaniu różnego rodzaju meczów, oraz porywając się w tunelu, czerpaliśmy radość z bycia wspólnotą.
Cała wycieczkę zakończył wspólny spacer, który swój finisz miał wokół serca przy źródle św. Eliasza. Pan Bóg zadbał o to, aby nasz wyjazd był udany, gdyż mimo porannych, ciemnych chmur w trakcie wycieczki przebiły się przez nie ciepłe promienie słońca. I tak zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do swoich domów.


Zachęcamy do obejrzenia galerii z wyjazdu

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,521,868 Unikalnych wizyt