Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Oaza w ferie zimowe 2015


INFORMACJE

TERMINY:

Oaza w ferie organizowana jest w:

I turnusie 02-06.02
- w ośrodku rekolekcyjnym „Orionówka”, ul. Orionistów 1, 34-312 Międzybrodzie Bialskie,

II turnusie 10-15.02 –  w Bukowinie Tatrzańskiej w ośrodku rekolekcyjnym sióstr Sług Jezusa, ul. Długa 10, 34-530 Bukowina Tatrzańska,

Rekolekcje trwają 5 dni. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Z racji swego charakteru i programu, nie przewiduje się późniejszego przyjazdu czy wcześniejszego odjazdu, jak również odwiedzin podczas trwania rekolekcji.

KOSZT rekolekcji  to 260 zł + dojazd i powrót autokarem oraz przejazdy na miejscu - 90 zł razem 350 zł. W kosztach zawarte są noclegi w pokojach wieloosobowych, pełne wyżywienie, dojazd i powrót autokarem, przejazdy na miejscu, ubezpieczenie. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy po przyjeździe do ośrodka.

ZAPISÓW NA REKOLEKCJE dokonujemy:

1) wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.sosnowiec.oaza.pl (kliknij tutaj) zaznacz właściwe wydarzenie np: rekolekcje w ferie w Międzybrodziu i wypełnij dane oraz 2) wypełniając kartę uczestnika (pobierz ją klikając tutaj), którą należy przekazać lub przesłać do 15 stycznia listownie na poniższy adres lub elektronicznie, zeskanowaną, na adres sekretariat@sosnowiec.oaza.pl;

3) można również zgłosić się bezpośrednio do ks. Moderatora Oazy – Ks. Wojciecha Koryto, ul. B.T. Komorowskiego 2, 41-219 Sosnowiec, tel. 606-876-860.  

Zaliczkę (lub całość kosztu wyjazdu) wpłacamy na konto: Ks. Wojciech Koryto, 18 2490 1044 0000 4200 9847 9829; tytuł wpłaty: Imię i nazwisko dziecka, ferie 2015

Zapisujemy się do wyczerpania miejsc!  Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do 10 stycznia 2015.

WYJAZD AUTOKAREM:

Dla I turnusu – 02.02.2015 o godz. 7.00

Dla II turnusu – 10.02.2015 o godz. 12.00

z następujących miejsc: - z parkingu  za Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej następnie autokar zabierze osoby z Sosnowca – Zagórza z parkingu przy stacji BP na ul. Braci Mieroszewskich i z Jaworzna z parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godz. wieczornych ok. 18.00 w te same miejsca.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Na rekolekcje prosimy zabrać ze sobą: kartę uczestnika (jeśli została przesłana tylko elektronicznie), Pismo Święte Nowego Testamentu, różaniec, odpowiedni strój codzienny i odświętny (dziewczęta dłuższą spódnicę lub sukienkę na liturgię, a chłopcy długie spodnie), dokumenty (ważna legitymacja szkolna lub dowód osobisty, książeczka zdrowia + karta chipowa Kasy Chorych), śpiwór, prześcieradło, poduszkę. Można zabrać również instrumenty muzyczne. Ministrantów i lektorów prosimy o zabranie komży lub alby. Osoby posiadające przy sobie telefon komórkowy zobowiązują się do korzystania z niego ściśle według zasad ustalonych przez diakonię wychowawczą. Ze względu na całodzienny program rekolekcji prosimy telefonować do młodzieży w czasie wolnym czyli najlepiej po obiedzie i kolacji.

PROGRAM:

Program rekolekcji przewiduje udział w codziennej Mszy Świętej, spotkaniu w grupach, modlitwie porannej i wieczornej. Ponieważ rekolekcje są również czasem wypoczynku i rekreacji, w planach wyjazdu chcemy znaleźć czas na jazdę na nartach (jeśli pogoda na to pozwoli) oraz na krótkie wycieczki – w związku z tym prosimy zabrać odpowiednie obuwie do chodzenia, kurtkę, ciepłą odzież. Można zabrać także sprzęt narciarski, sanki itp. Jeżdżąc na nartach trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 50 zł na dzień, na karnety i wypożyczenie sprzętu.


Powiązane newsy:

Rekolekcje
Zgłoszenia na Oazę wędrowną

Rekolekcje

Oaza "wędrowna" w tym roku odbędzie się w drugim turnusie, od 15 lipca. Rozpoczniemy wędrówkę w Bieszczadach, aby zakończyć ją w Krościenku. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, na których będziemy przeżywać stopień 0 i I Oazy Nowego Życia. Więcej informacji w karcie zgłoszeniowej. Zgłoszenia przez formularz. Więcej informacji u ks. Wojciecha Koryto, nr tel. 606876860.

Rekolekcje
Najbliższe rekolekcje w Krościenku

Rekolekcje

Na prośbę sekretariatu Moderatora Generalnego publikujemy plakaty oraz szczegółowe informacje na temat rekolekcji "Z kanapy" i "Namiot Spotkania", które odbędą się w najbliższym czasie w Krościenku:

Rekolekcje
Włoska ORD 2016 - relacja

Rekolekcje

Pod koniec sierpnia bieżącego roku wspólnie z księżmi posługującymi w naszych wspólnotach oazowych pojechaliśmy do Włoch, aby przeżyć Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD)...

Rekolekcje
ORD - pielgrzymka do Rzymu - zapisy

Rekolekcje

Tegoroczną Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) chcemy przeżywać pielgrzymując w roku Jubileuszowym do Rzymu. Zapraszamy na nią wszystkich animatorów, zwłaszcza tych, którzy nie byli jeszcze na ORD. Można zapisywać się do końca maja lub wyczerpania miejsc przez następujący formularz. Potwierdzeniem zapisu będzie zadatek 50 zł na koszty ubezpieczenia. 

Rekolekcje
Nowe karty na rekolekcje oazowe

Rekolekcje

W związku z nowym rozporządzeniem ministra edukacji byliśmy zmuszeni zmienić karty oazowe na rekolekcje wakacyjne w tym roku. Zmiana dotyczy Oaz dla dzieci (ODB) i młodziezy (OND i ONŻ I stopnia). Bardzo prosimy rodziców, moderatorów i animatorów o ponowne wypełnienie kart na te rekolekcje. Nowe karty nie wymagają wpisu szczepien przez pielegniarkę (rodzice sami wypełniają informacje o zdrowiu). Według rozporządzenia rodzice muszą w nowych kartach rodzice muszą podać swoje dane oraz specjalne wymagania edukacyjne dziecka. Po zgłoszeniu przez internet wypełnione karty możemy zabrać ze sobą w dniu wyjazdu i oddać je przy autokarze, możemy także wysłać ją odpowiednio wcześniej na podany w niej adres. Pamiętajmy, że bez wypełnionej karty zgłoszeniowej nie możemy zabrać dziecka na rekolekcje. Tutaj możemy pobrać nowe karty.

Rekolekcje
Wyjazd ewangelizacyjny do Sławkowa

Rekolekcje

Zapraszamy na wyjazd do Sławkowa w dniach 24 - 26.03. Zachęcamy do wyjazdu wszystkich członków sosnowieckich wspólnot i zaproszenia na niego naszych przyjaciół i znajomych. Zgłaszamy się na wyjazd przez formularz. Więcej informacji  i wzór zgody Rodziców poniżej.

Rekolekcje
Zgłoszenia Animatorów na Oazę

Rekolekcje

Bardzo prosimy o zgłaszanie się animatorów na rekolekcje wakacyjne do końca kwietnia, aby uformować diakonie rekolekcyjne do połowy maja i spotkać się 28 maja w Sławkowie na dniu skupienia animatorów. W tym roku zgłaszamy się przez formularz zgłoszeniowy, do którego link znajduje się po lewej stronie, w zakładce Oaza młodzieżowa. 

Rekolekcje
Oaza III stopnia - zgłoszenia

Rekolekcje

Są jeszcze dwa miejsca na Oazę III stopnia. W tym tygodniu skierujemy zaproszenie poza naszą diecezję.

Rekolekcje
Zgłoszenia na Ferie Zimowe

Rekolekcje

Można jeszcze w tym tygodniu zgłaszać się na ferie zimowe w drugim turnusie - od 19 do 27.02. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pisarczyk. Zapraszamy szczególnie wszystkich sympatyków Diakonii Tańca. Zgłaszamy się przez formularz na stronie oraz wypełniając kartę zgłoszeniową.

Rekolekcje
Zaproszenie na Triduum Paschalne

Rekolekcje

Zapraszamy do wspólnego przeżywania najważniejszego w roku liturgicznym wydarzenia: Triduum Paschalnego, jako szczytowy moment formacji po II° oazy – wyjątkowo i raz w życiu – mamy możliwość i obowiązek przeżyć w formie rekolekcji zamkniętych. 

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Link

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 9 listopada o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 12 października o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje
weekend rejonu Dąbrowa - sławków

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do  Sławkowa organizowany przez rejon Dąbrowa Górnicza w dniach 13-15 listopada. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Ruch Światło-Życie oraz dla członków wspólnot OND i po I st. ONŻ. Zgłoszenia na maila Ks. Marcina Lecha: marcinlech@onet.pl.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Na Diakonii Oaz Rekolekcyjnych podsumowaliśmy minione wakacje a następnie zastanwialiśmy się nad wyjazdami i rekolekcjami w następnym roku.

Rekolekcje
Daj się ponieść!

Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież gimnazjalną i starszą do Brennej na tygodniowy wyjazd ewangelizacyjny.

Rekolekcje
Zmiany!!! w terminach i miejscach Oaz

Rekolekcje

Ze względu na zmianę ośrodków, w kórych odbywać się będzie I i II stopień ONŻ w drugim turnusie musimy wprowadzić następujące zmiany:

Rekolekcje
Zgłoszenia na Oazy wakacyjne

Rekolekcje

Bardzo prosimy, aby zgłaszać się wcześniej na rekolekcje wakacyjne.
Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
W I turnusie są jeszcze miejsca:

  • Spotkanie Animatorów przed wakacjami
  • Oaza w ferie zimowe
  • oaza III stopnia we Francji
  • KODA
  • Triduum Paschalne 2015
  • RSS-Feeds
    Wygenerowano w sekund: 0.08
    8,616,582 Unikalnych wizyt