Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Zimowe rekolekcje 2014 - za nami!


Warto do swojego wypoczynku zapraszać Boga. Na pewno przyjdzie. A wraz z Nim przyjdzie radość, zaangażowanie i poczucie, że wszystko będzie dobrze. I w szkole, i w pracy. Taki czas to prawdziwy skarb. Zgodnie z tym założeniem Ruch Światło-Życie diecezji sosnowieckiej zorganizował dla młodzieży w ferie wypoczynek w Bukowinie Tatrzańskiej – rekolekcje, na których rozrywka nie konkurowała z modlitwą, a wręcz przeciwnie – te sfery wzajemnie się uzupełniały. Młodzież miała okazję przekonać się, że można cieszyć się wspólnotą Kościoła, zjeżdżając razem na nartach, sankach i „na czym się da”, jeżdżąc na łyżwach, tańcząc, oglądając filmy i biorąc udział w grupowych zabawach podczas tzw. pogodnych wieczorków. Wiele emocji dostarczyły również wyprawy wojenne – bitwy na śnieżki – i krajoznawcze – zwiedzanie pustelni brata Alberta i spacer do dwudziestometrowego Krzyża Milenijnego.

Ożywiano nie tylko ducha i ciało, ale i swoje nieco zakurzone wyobrażenia o postaciach biblijnych. Towarzyszami dnia stawali się kolejno: Nikodem, Samarytanka, Jawnogrzesznica, Chromy i Dobry Pasterz. Pod ich patronatem młodzież przeżywała spotkania z Bogiem m.in.: w codziennych rozmowach w małych grupach, w modlitwach i przygotowanych przez siebie scenkach. Biblijni patronowie wraz z animatorami prowadzili młodzież do adoracji Najświętszego Sakramentu, a przez Sakrament Pokuty – do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Nie były to próżne starania. Jeden z uczestników zwierzył się: „Pierwszy raz od dobrych paru miesięcy przystąpiłem do komunii. To było wspaniałe przeżycie”. Młodzież dzieliła się również radością z uczestnictwa w modlitwie wstawienniczej, podczas której każdy indywidualnie klękał, a animatorzy wraz z kapłanem, stojąc wokół, dziękowali Bogu za stworzenie tak wspaniałego brata lub siostry i prosili o potrzebne dla swojego podopiecznego dary.Uczestnicy wyjazdu chwalili również budujące świadectwa, kazania: „co dzień to lepsze”, „fenomenalne”, „płomienne, docierające jak żadne inne” i inspirujące nabożeństwa, szczególnie ceniąc chwilę, gdy w znaku ognia oddali Bożemu miłosierdziu wszystkie swoje słabości i Jemu panowaniu poddali największe pokusy swojej codzienności.

W dwóch turnusach, od 23.01 do 27.01 i od 28.02 do 01.02, wzięły udział 53 osoby w wieku od 14 do 18 lat pod opieką 12 animatorów. Rekolekcje poprowadzili ks. Wojciech Koryto i ks. Piotr Pisarczyk.

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,614,180 Unikalnych wizyt