Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
czyli krótko o moich wrażeniach z ORAE


Całe to dzieło, jakim jest Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji stało się dla mnie jednym wielkim wezwaniem do dawania świadectwa. Zdałam sobie sprawę, że każdy chrześcijanin, jako uczeń Chrystusa, musi odważnie i z mocą Ducha Świętego nieść Ewangelię braciom.                       Wraz z zapałem do głoszenia rekolekcje przyczyniły się do stanięcia w prawdzie przed samym sobą. Bardzo mocno zapadły mi w pamięć przytoczone słowa bł. Jana Pawła II, mówiące o tym, że „zapał bierze się z nawrócenia serca”. Uświadomiłam sobie, że idea dawania przykładu swoim  życiem ma pociągać ludzi do wiary, ale samo ”życie – świadectwo” ma z tej wiary wypływać. Ja, jako potencjalny ewangelizator muszę starać się być człowiekiem wiary, zawierzenia i modlitwy, aby ewangelizując nie polegać na sobie, ale by móc wszystko Bogu zawierzyć  i dać  się prowadzić Duchowi Św., aby moje świadectwo było autentyczne, wypływające z żywej wiary.

                Ogromnym przeżyciem była swego rodzaju praktyka nabytej wiedzy, czyli ewangelizacja w Dąbrowie Górniczej, gdzie mogliśmy wypełniać swoje apostolskie posłannictwo. Na chwilę przed wyjściem na ulice, podczas krótkiej adoracji w Bazylice, otworzyłam Pismo Św. na przypadkowej stronie i odczytałam następujące słowa: „wielu ludzi uwierzyło w Jego imię”, w innym miejscu:             „Ten, kogo Bóg posłał, głosi Jego naukę, gdyż Bóg daje mu swojego Ducha bez ograniczeń”. To Boże Słowo dało mi takiego ”powera” by wyjść do ludzi i świadczyć o jedynej Prawdzie, jaką jest Bóg, o Jego niezmierzonej miłości, o tym, jak działa w moim życiu...

 

                Rekolekcje pogłębiły we mnie świadomość  apostolstwa jako wielkiego posłannictwa, wynikającego jakby z natury chrześcijaństwa, do którego każdy z nas jest wezwany na mocy chrztu i bierzmowania. Pamiętajmy o słowach jakie kieruje do nas Chrystus: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16). Niech każdy z nas staje się żywym narzędziem w rękach Boga! Amen! 

Chwała Panu!

 

Marta

Wygenerowano w sekund: 0.41
8,522,341 Unikalnych wizyt