Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Strefa Zero 2013 - nie bój się żyć!


Radość i jedność - słowa, które zapisały się w mojej głowie po tegorocznej STREFIE ZERO. Jest to wydarzenie budzące na nowo nasz czasem ospały Kościół, pokazujące wielką siłę, jaką jest wspólnota ludzi wierzących i otwierających się na działanie Ducha Świętego. Zupełnie jak robili to pierwsi chrześcijanie - Kościół Apostolski w pełni żyjący i głoszący dobrą nowinę.


W tym roku strefa zgromadziła pół tysiąca osób na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Jest to już druga edycja tego wydarzenia, które zainspirowane zostało postacią Nechemiasza, powołanego przez Boga do odbudowania świątyni  po 140 latach od chwili jej zburzenia. 
Podczas konferencji wygłoszonych przez 
Krzysztofa Demczuka oraz Patryka Gregorczyka - liderów Metanoi  oraz ojca franciszkanina Andrzeja Gutkowskiego i Michała Jelenia - lidera warszawskiej wspólnoty ABBA można było usłyszeć nawoływanie,  że trzeba dążyć do jedności między chrześcijanami oraz poświęcić się swojemu kościołowi. Natomiast nasza wiara i czyny mają być źródłem wypływającym z wnętrza Nowego Człowieka. Trzeba w pełni zaufać Jezusowi i pozwolić mu działać w naszym życiu. Wtedy będzie ono pełne niepochamowanej siły Bożej sprawiającej, że będziemy potrafili przenosić góry.

Wypełnieniem całości była Eucharystia w kościele św. Tomasza, którą sprawował ksiądz Gut (poniżej można posłuchać kazania wygłoszonego podczas Mszy Św.) Jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się więcej na temat wspólnoty Metanoia zapraszam na stronę www.Metanoia.priv.pl  lub na spotkania w każdą niedzielę w par. św. Elżbiety w Jaworznie. Także w każdy czwarty wtorek miesiąca odprawiane są Msze o uzdrowienie.

Marek Nackowski

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,407,556 Unikalnych wizyt