Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Czas Głoszenia


Wszystkie osoby po I stopniu, które chcą włączyć się w dzieło Ewangelizacji i w przygotowania planu Ewangelizacji na kolejny rok, zachęcamy do udziału w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji od 1 do 4.05 w Sławkowie. Koszt 90 zł - zgłoszenia przez Sekretariat do 26.04.              

W zadaniach na obecny rok formacyjny Ks. Adam Wodarczyk zwrócił uwagę na ORAE, mówił na Jasnej Górze: "Odpowiedzią Ruchu Światło-Życie na znaki czasu jest plan „Ad Christum Redemptorem 2”, którego celem jest zaszczepienie postawy misyjnej w duchu nowej ewangelizacji wszystkim członkom Ruchu. [...] Cele planu chcemy realizować poprzez odnowę świadomości ewangelizacyjnej w członkach Ruchu, a narzędziem mają być Oazy Rekolekcyjne Animatorów Ewangelizacji. Jakimś absolutnym minimum jest przeprowadzenie w tym roku przynajmniej jednego ORAE w diecezji. Wszyscy członkowie Ruchu, młodzież, studenci, dorośli, rodziny muszą doświadczyć przynaglenia do dzielenia się wiarą z innymi. Musimy we wspólnotach znaleźć tych, którzy doświadczenie wiary będą przekazywać ludziom zdolnym nauczać innych".

                Naszą odpowiedzią na wezwanie ubiegłorocznej i tegorocznej Kongregacji jest ORAE, które chcemy zrealizować według nowego programu i na którym będziemy przygotowywać się do przeprowadzenia rekolekcji parafialnych w 2014 roku.

ks. Wojciech Koryto

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,474,455 Unikalnych wizyt