Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Oaza wakacyjna dla młodzieży gimnazjalnej 2013


REKOLEKCJE OAZOWE DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ W ROKU 2013:

 

I turnus: 30.06 – 16.07

Oaza dla młodzieży z gimnazjum  (OND II st.) - Brenna -  (590 zł + dojazd 80 zł)                   

Oaza dla młodzieży po III kl. gimnazjum – Łostówka k. Rabki (590 zł + dojazd 80 zł)


II turnus: 17.07 – 2.08

Oaza dla młodzieży z gimnazjum (OND II st.) – Łostówka k. Rabki (590 zł + dojazd 80 zł)

Oaza dla młodzieży po III kl. gimnazjum – Węglówka (590 zł + dojazd 80 zł)           

 

Tutaj można pobrać kartę zgłoszeniową na rekolekcje.

 

Drogi Uczestniku Oazy!

 

Chcemy zaprosić Cię do przeżycia niezwykłej, wakacyjnej przygody, w której masz szansę spotkać Boga i wspaniałych ludzi – chcemy zaprosić Cię na Oazę.

Co to jest Oaza?

To 15 dni, w czasie, których możesz poznać i pogłębić swoją wiarę, zaprzyjaźnić się z Bogiem i fantastycznymi ludźmi. To czas cudownych przeżyć, przyjaźni, zabawy i radości.

Na Oazie możesz odkryć, że w czasie rekolekcji i na Mszy Świętej nie musisz się nudzić; tutaj możesz otwarcie rozmawiać z innymi o wierze, poznawać Biblię i modlitwę, odkrywać Boga w pięknie przyrody; możesz wiele przeżyć i dobrze się bawić.

W czasie rekolekcji Twoimi opiekunami będą animatorzy, którzy chcą towarzyszyć Ci, jako Twoi przyjaciele w dobrym przeżyciu tego czasu. Razem z księdzem, który prowadzi rekolekcje chcą pokazywać Ci jak stawać się wartościowym, wolnym człowiekiem, szanującym siebie, innych i Boga. Prosimy zaufaj im i współpracuj z nimi. Przyjeżdżając na Oazę postaraj się jak najpełniej uczestniczyć w jej programie. Spróbuj  być otwartym na innych i  razem z nimi budować prawdziwie przyjacielską wspólnotę.

Ponieważ Oaza jest miejscem wyciszenia się i otwarcia na Boga oraz drugiego człowieka prosimy Cię byś nie zabierał sprzętów multimedialnych i korzystał z telefonu komórkowego w czasie wolnym, zgodnie z wskazaniami wychowawców. Uwierz nam, że to możliwe i wyzwalające!:)

Oaza to też czas odkrywania swojej wartości jako mężczyzny i kobiety dlatego prosimy Cię koniecznie o zabranie: dziewczyny – dłuższych spódnic lub sukienek, chłopcy - długich spodni, które będą dla nas odświętnym strojem w czasie modlitwy.

Jeśli potrafisz grać na instrumencie zachęcamy Cię by zabrać go ze sobą, jeśli jesteś ministrantem lub lektorem weź komżę i albę. Zabierz też ze sobą Pismo święte, różaniec, notatnik. Zabierz koniecznie legitymację, książeczkę zdrowia i kartę chipową.

Oazę przeżywamy w domach rekolekcyjnych lub szkołach dlatego weź ze sobą śpiwór, prześcieradło, jasiek a także odpowiednie ubranie i buty do chodzenia po górach. Nie zapomnij o kurtce lub płaszczu przeciwdeszczowym, latarce, klapkach pod prysznic.

Zachęcamy Cię byś przygotował się do Oazy przez modlitwę i spowiedź. Nie zapomnij o zabraniu ze sobą dobrego humoru:) i dobrego nastawienia. Czekamy na Ciebie. Przyjedź - nie będziesz żałować!

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

Oaza to wyjazd wakacyjny realizowanych według programu opracowanego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Plan Oazy przewiduje czas na wycieczki, wypoczynek i rozrywkę, jednak zasadniczym celem rekolekcji jest pogłębienie wiary i zaangażowania w życie Kościoła przez Mszę św., spotkania w grupie, modlitwę poranną i wieczorną.

Na rekolekcjach oazowych Waszymi dziećmi będą się opiekować wykwalifikowane osoby: kapłani, klerycy i animatorzy, którzy ukończyli odpowiednie  kursy. Rekolekcje są organizowane w ośrodkach rekolekcyjnych i szkołach, noclegi są w pokojach lub salach wieloosobowych, młodzieży zapewniamy pełne wyżywienie, ubezpieczenie. Na rekolekcjach oazowych poszczególne grupy podejmują dyżury na rzecz wspólnoty (np. dyżur porządkowy, liturgiczny, artystyczny, gospodarczy itd.). Podpisując kartę uczestnictwa, wyrażacie Państwo zgodę na podejmowanie przez dzieci wyżej wymienionych zadań.

Zapraszamy do podjęcia wspólnej modlitwy za Wasze dzieci i posługujących na rekolekcjach.

1. Rekolekcje oazowe są organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej (nazywany Oazą), reprezentowany przez Moderatora diecezjalnego, ks. Wojciecha Koryto (adres: parafia Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza 14, tel. 606-876-860, mail: wkoryto@wp.pl).

2.      2. Rekolekcje trwają 15 dni, nie licząc dni przyjazdu i odjazdu. Podane daty to dni przyjazdu i wyjazdu. Należy przyjechać w dniu rozpoczęcia turnusu do godz. 1600. Wyjazd rano w dniu zakończenia. Z względu na charakter  i program Oazy nie przewiduje się późniejszego przyjazdu czy wcześniejszego odjazdu.

3.      3. Koszt rekolekcji podany jest w punkcie A. Rodzeństwo wyjeżdżające  na rekolekcje płaci kolejno o 10% mniej ceny turnusu (tzn. drugie dziecko 10 % mniej, trzecie 20% mniej itd.).

         4. Zapisów na rekolekcje możemy dokonać w następujący sposób:

a.       elektronicznie wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.sosnowiec.oaza.pl oraz/lub przesyłając, wypełnioną i zeskanowaną kartę na adres: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

b.      przekazując Moderatorowi diecezjalnemu, księdzu opiekunowi Oazy w swojej parafii lub animatorowi wypełnioną kartę.

5.      5. Zapisów dokonujemy do końca kwietnia (lub wyczerpania miejsc). W przypadku wolnych miejsc termin zapisów wydłuża się do końca maja.

6.      6. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 zł. Jej wpłata jest potwierdzeniem zapisania się na rekolekcje. Pozostałą część zobowiązujemy się wpłacić po przyjeździe do ośrodka. W przypadku rezygnacji nie zwraca się wpłaconej zaliczki.

7.      7. Zaliczkę wpłacamy na konto: Ks. Wojciech Koryto, 52 1050 1302 1000 0022 9802 5566;      w tytule wpłaty: imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem: Oaza wakacyjna 2013 lub przekazujemy księdzu opiekunowi Oazy w parafii albo animatorowi.

8.      8. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie nam przesłane na podanego przez nas maila po wpłacie zaliczki.

9.      9. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dla uczestnika, w których zawarte są ważne informacje co należy zabrać na Oazę. Ze względu na całodzienny program rekolekcji prosimy telefonować do młodzieży w czasie wolnym i zaplanować ewentualne odwiedziny na niedzielę.

        10. Wyjazd autokarem z następujących miejsc: - dla osób z Dąbrowy Górniczej: o godz. 12.00 z  parkingu  za Pałacem Zagłębia; dla osób z Sosnowca: o godz. 12:20 w Sosnowcu – Zagórzu na parkingu przy stacji BP, na ul. Braci Mieroszewskich, dla osób z Jaworzna: o godz. 12.40 na parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godz. popołudniowych.

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,610,422 Unikalnych wizyt