Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Oaza wakacyjna dla dzieci 2013


REKOLEKCJE OAZOWE DLA DZIECI W ROKU 2013:

 

I turnus: 30.06 – 16.07

Oaza dla dzieci – od kl. III do VI  - Łostówka k. Rabki (620 zł + dojazd 80 zł)

 

II turnus: 16.07 – 1.08

Oaza dla dzieci – od kl. III do VI - Brenna (650 zł + dojazd 80 zł)

 

Tutaj można pobrać kartę zgłoszeniową na rekolekcje.

 

Drodzy Rodzice!

Oaza to wyjazd wakacyjny realizowanych według programu opracowanego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Plan Oazy Dzieci Bożych przewiduje czas na wycieczki, zabawę, wypoczynek i rozrywkę, jednak najważniejszym  celem  wyjazdu jest przeżycie przez dziecko radości bycia dzieckiem Bożym. Dlatego w planie dnia znajduje się Msza  św., spotkanie w grupie, modlitwa poranna i wieczorna.

Na rekolekcjach oazowych Waszymi dziećmi będą się opiekować wykwalifikowani i sprawdzeni wychowawcy pod kierunkiem księdza moderatora. Dzieciom zapewniamy pełną opiekę, wychowawcy przebywają z dziećmi w pokojach.

Rekolekcje są organizowane w ośrodkach rekolekcyjnych i szkołach spełniających kryteria Sanepidu i zgłoszonych do Kuratorium, noclegi są w pokojach lub salach wieloosobowych, dzieciom zapewniamy pełne wyżywienie z podwieczorkiem, opiekę medyczną, ubezpieczenie, przejazdy autokarem.

Zapraszamy do podjęcia wspólnej modlitwy za Wasze dzieci i posługujących na rekolekcjach.

Informacje praktyczne:

 1.        Rekolekcje oazowe są organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej (nazywany Oazą), reprezentowany przez Moderatora diecezjalnego, ks. Wojciecha Koryto (adres: parafia Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, ul. Gospodarcza 14, tel. 606-876-860, mail: wkoryto@wp.pl).

2.        Rekolekcje trwają 15 dni, nie licząc dni przyjazdu i odjazdu. Podane daty to dni przyjazdu i wyjazdu. Należy przyjechać w dniu rozpoczęcia turnusu do godz. 1600. Wyjazd rano w dniu zakończenia. Z względu na charakter  i program Oazy nie przewiduje się późniejszego przyjazdu czy wcześniejszego odjazdu. Prosimy aby telefonować do dzieci w czasie wolnym (najlepiej po posiłkach) i zaplanować ewentualne odwiedziny na niedzielę.

3.        Koszt rekolekcji podany jest w tabeli. Rodzeństwo wyjeżdżające  na rekolekcje płaci kolejno o 10% mniej ceny turnusu (tzn. drugie dziecko 10 % mniej, trzecie 20% mniej itd.).

4.        Zapisów na rekolekcje możemy dokonać w następujący sposób:

a.        elektronicznie wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.sosnowiec.oaza.pl oraz/lub przesyłając, wypełnioną i zeskanowaną kartę na adres: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

b.        przekazując Moderatorowi diecezjalnemu, księdzu opiekunowi Oazy w swojej parafii lub animatorowi wypełnioną kartę.

5.        Zapisów dokonujemy do końca kwietnia (lub wyczerpania miejsc). W przypadku wolnych miejsc termin zapisów wydłuża się do końca maja.

6.        Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 zł. Jej wpłata jest potwierdzeniem zapisania się na rekolekcje. Pozostałą część zobowiązujemy się wpłacić po przyjeździe do ośrodka. W przypadku rezygnacji nie zwraca się wpłaconej zaliczki.

7.        Zaliczkę wpłacamy na konto: Ks. Wojciech Koryto, 52 1050 1302 1000 0022 9802 5566;      w tytule wpłaty: imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem: Oaza wakacyjna 2013 lub przekazujemy księdzu opiekunowi Oazy w parafii albo animatorowi.

8.        Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie nam przesłane na podanego przez nas maila po wpłacie zaliczki

9.        Prosimy, aby dzieci wyjeżdżające na Oazę zabrały ze sobą:

 - Kartę zgłoszeniową uczestnika (w przypadku osób, które przesłały ją tylko elektronicznie), legitymację, kartę chipową i książeczkę zdrowia dziecka

- śpiwór, prześcieradło i jasiek;

- odpowiednie obuwie: do chodzenia na wycieczki, do gry na sali gimnastycznej, pod prysznic;

- odpowiednie ubranie; coś ciepłego – kurtkę;

- płaszcz lub kurtkę przeciwdeszczową;

- ubranie odświętne do kościoła: chłopcy długie spodnie, dziewczynki sukienki;

- można zabrać instrument muzyczny, zabawki;

- chłopcy, którzy są ministrantami – komże;

- Pismo Święte i różaniec; starsze dzieci notatnik.

 10.     Wyjazd i powrót autokarem z następujących miejsc:

 

 Turnus I – 30.06 do Łostówki - dla osób z Dąbrowy Górniczej: o godz. 12.00 z  parkingu  za Pałacem Zagłębia; dla osób z Sosnowca: o godz. 12:20 w Sosnowcu – Zagórzu na parkingu przy stacji BP, na ul. Braci Mieroszewskich, dla osób z Jaworzna: o godz. 12.40 na parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godzinach popołudniowych w te same miejsca.

Turnus II – 16.07 do Brennej - dla osób z Dąbrowy Górniczej: o godz. 9.00 z  parkingu  za Pałacem Zagłębia; dla osób z Sosnowca: o godz. 9:20 w Sosnowcu – Zagórzu na parkingu przy stacji BP, na ul. Braci Mieroszewskich, dla osób z Jaworzna: o godz. 9.40 na parkingu przy restauracji McDonald’s na Osiedlu Stałym. Powrót w godzinach popołudniowych w te same miejsca.


Powiązane newsy:

Rekolekcje
Zgłoszenia na Oazę wędrowną

Rekolekcje

Oaza "wędrowna" w tym roku odbędzie się w drugim turnusie, od 15 lipca. Rozpoczniemy wędrówkę w Bieszczadach, aby zakończyć ją w Krościenku. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, na których będziemy przeżywać stopień 0 i I Oazy Nowego Życia. Więcej informacji w karcie zgłoszeniowej. Zgłoszenia przez formularz. Więcej informacji u ks. Wojciecha Koryto, nr tel. 606876860.

Rekolekcje
Najbliższe rekolekcje w Krościenku

Rekolekcje

Na prośbę sekretariatu Moderatora Generalnego publikujemy plakaty oraz szczegółowe informacje na temat rekolekcji "Z kanapy" i "Namiot Spotkania", które odbędą się w najbliższym czasie w Krościenku:

Rekolekcje
Włoska ORD 2016 - relacja

Rekolekcje

Pod koniec sierpnia bieżącego roku wspólnie z księżmi posługującymi w naszych wspólnotach oazowych pojechaliśmy do Włoch, aby przeżyć Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD)...

Rekolekcje
ORD - pielgrzymka do Rzymu - zapisy

Rekolekcje

Tegoroczną Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) chcemy przeżywać pielgrzymując w roku Jubileuszowym do Rzymu. Zapraszamy na nią wszystkich animatorów, zwłaszcza tych, którzy nie byli jeszcze na ORD. Można zapisywać się do końca maja lub wyczerpania miejsc przez następujący formularz. Potwierdzeniem zapisu będzie zadatek 50 zł na koszty ubezpieczenia. 

Rekolekcje
Nowe karty na rekolekcje oazowe

Rekolekcje

W związku z nowym rozporządzeniem ministra edukacji byliśmy zmuszeni zmienić karty oazowe na rekolekcje wakacyjne w tym roku. Zmiana dotyczy Oaz dla dzieci (ODB) i młodziezy (OND i ONŻ I stopnia). Bardzo prosimy rodziców, moderatorów i animatorów o ponowne wypełnienie kart na te rekolekcje. Nowe karty nie wymagają wpisu szczepien przez pielegniarkę (rodzice sami wypełniają informacje o zdrowiu). Według rozporządzenia rodzice muszą w nowych kartach rodzice muszą podać swoje dane oraz specjalne wymagania edukacyjne dziecka. Po zgłoszeniu przez internet wypełnione karty możemy zabrać ze sobą w dniu wyjazdu i oddać je przy autokarze, możemy także wysłać ją odpowiednio wcześniej na podany w niej adres. Pamiętajmy, że bez wypełnionej karty zgłoszeniowej nie możemy zabrać dziecka na rekolekcje. Tutaj możemy pobrać nowe karty.

Rekolekcje
Wyjazd ewangelizacyjny do Sławkowa

Rekolekcje

Zapraszamy na wyjazd do Sławkowa w dniach 24 - 26.03. Zachęcamy do wyjazdu wszystkich członków sosnowieckich wspólnot i zaproszenia na niego naszych przyjaciół i znajomych. Zgłaszamy się na wyjazd przez formularz. Więcej informacji  i wzór zgody Rodziców poniżej.

Rekolekcje
Zgłoszenia Animatorów na Oazę

Rekolekcje

Bardzo prosimy o zgłaszanie się animatorów na rekolekcje wakacyjne do końca kwietnia, aby uformować diakonie rekolekcyjne do połowy maja i spotkać się 28 maja w Sławkowie na dniu skupienia animatorów. W tym roku zgłaszamy się przez formularz zgłoszeniowy, do którego link znajduje się po lewej stronie, w zakładce Oaza młodzieżowa. 

Rekolekcje
Oaza III stopnia - zgłoszenia

Rekolekcje

Są jeszcze dwa miejsca na Oazę III stopnia. W tym tygodniu skierujemy zaproszenie poza naszą diecezję.

Rekolekcje
Zgłoszenia na Ferie Zimowe

Rekolekcje

Można jeszcze w tym tygodniu zgłaszać się na ferie zimowe w drugim turnusie - od 19 do 27.02. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pisarczyk. Zapraszamy szczególnie wszystkich sympatyków Diakonii Tańca. Zgłaszamy się przez formularz na stronie oraz wypełniając kartę zgłoszeniową.

Rekolekcje
Zaproszenie na Triduum Paschalne

Rekolekcje

Zapraszamy do wspólnego przeżywania najważniejszego w roku liturgicznym wydarzenia: Triduum Paschalnego, jako szczytowy moment formacji po II° oazy – wyjątkowo i raz w życiu – mamy możliwość i obowiązek przeżyć w formie rekolekcji zamkniętych. 

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Link

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 9 listopada o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w poniedziałek, 12 października o godz. 19.00 w par. Zesłania Ducha Św. w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich po pełnej formacji podstawowej (po ORD), którym bliskie jest spojrzenie na rekolekcje od strony organizacyjno-gospodarczej, wszystkich chcących podzielić się pomysłami, czy zaangażować w przygotowanie i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje
weekend rejonu Dąbrowa - sławków

Rekolekcje

Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny do  Sławkowa organizowany przez rejon Dąbrowa Górnicza w dniach 13-15 listopada. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Ruch Światło-Życie oraz dla członków wspólnot OND i po I st. ONŻ. Zgłoszenia na maila Ks. Marcina Lecha: marcinlech@onet.pl.

Rekolekcje
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Rekolekcje

Na Diakonii Oaz Rekolekcyjnych podsumowaliśmy minione wakacje a następnie zastanwialiśmy się nad wyjazdami i rekolekcjami w następnym roku.

Rekolekcje
Daj się ponieść!

Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież gimnazjalną i starszą do Brennej na tygodniowy wyjazd ewangelizacyjny.

Rekolekcje
Zmiany!!! w terminach i miejscach Oaz

Rekolekcje

Ze względu na zmianę ośrodków, w kórych odbywać się będzie I i II stopień ONŻ w drugim turnusie musimy wprowadzić następujące zmiany:

Rekolekcje
Zgłoszenia na Oazy wakacyjne

Rekolekcje

Bardzo prosimy, aby zgłaszać się wcześniej na rekolekcje wakacyjne.
Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
W I turnusie są jeszcze miejsca:

  • Spotkanie Animatorów przed wakacjami
  • Oaza w ferie zimowe
  • oaza III stopnia we Francji
  • KODA
  • Triduum Paschalne 2015
  • RSS-Feeds
    Wygenerowano w sekund: 0.01
    8,476,189 Unikalnych wizyt