Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Aby lepiej zrozumieć...Ruch - Łostówka 2t. OND


Jesteśmy Oazą Nowej Drogi I stopnia. Swoje rekolekcje przeżywaliśmy w Łostówce, w dniach 18.07 - 03.08. Naszym księdzem moderatorem był neoprezbiter ks. Łukasz Pisz. Diakonię wychowawczą tworzyli ponadto dk. Robert Tomasik, kl. Krzysztof Golonka, animatorka muzyczna Danuta Wieczorek, animatorzy grup: Paulina Wadowska, Przemysław Mysior, Michał Czyrnek. Do Łostówki przyjechało 24 uczestników, przy czym (ciekawe i jakże obiecujące!) chłopców było prawie dwa razy więcej niż dziewcząt (15: 9). Nieocenionym wsparciem całej grupy (spragnionych i jedzenia, i modlitwy) były również: legenda polskiej kuchni, pani Marianna, nieustannie i z poświęceniem dbająca o to, żebyśmy z rekolekcji wrócili syci i najedzeni oraz pani Hania, opiekująca się kaplicą i poprzez modlitwę, również nami. Poprzez codzienną Eucharystię, Namiot Spotkania, Ewangeliczne Rewizje Życia, Wyprawy Otwartych Oczu, Spotkania ze świętymi i inne punkty programu staraliśmy się poznać ideał człowieczeństwa w świetle wiary oraz znaleźć naszą drogę do Chrystusa, jak i odkryć znaczenie wspólnoty.
Aby lepiej zrozumieć, częścią jakiego ruchu się stajemy, odwiedziliśmy centrum Ruchu Światło - Życie na Kopiej Górce w Krościenku. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Chrystusa Sługi, byliśmy również w Namiocie Światła, Wieczerniku i przy figurze Niepokalanej. O każdym z tych pięknych, ważnych miejsc opowiadała nam bardzo barwnie i ciekawie pani Regina z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Nawiedziliśmy również grób Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W 11. dniu oazy, po zachodzie słońca wyruszyliśmy na Drogę Światła. Wspinaliśmy się, każdy ze świecą w dłoni, na okoliczne wzniesienia, chroniąc siebie nawzajem przed wpadnięciem w błoto lub kałużę i jako jedna wspólnota modliliśmy się, rozważaliśmy tajemnicę Zmartwychwstania i z prawdziwą radością i zaangażowaniem, śpiewem wychwalaliśmy Pana. 13. dnia rekolekcji uczestniczyliśmy w Dniu Wspólnoty. Na zawiązanie wspólnoty i prezentację oaz zgromadziliśmy się w Lubomierzu, natomiast na Mszę Świętą i Godzinę Odpowiedzialności (gdzie przystępowano do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka) pojechaliśmy do w Kamienicy. Spotkaliśmy się ze wspólnotami z różnych stron Polski oraz z naszymi przyjaciółmi z diecezji przeżywającymi rekolekcje I st. ONŻ w Węglówce. Wszyscy razem świadczyliśmy, bawiliśmy się, dzieliliśmy się nawzajem naszą radością bycia z Bogiem. 
Każda Oaza Rekolekcyjna jest czasem pogłębiania relacji z Bogiem i szukaniem odpowiedzi na ważne pytania, ale też jest czasem wypoczynku i zabawy. Podczas każdego pogodnego wieczorku było mnóstwo śmiechu i radości. Nie brakowało „Krwawego tunelu” i meczy piłki nożnej (męskie rozrywki, jak na oazę z przewagą mężczyzn przystało). Rozegraliśmy też pełen emocji mecz uczestnicy kontra animatorzy. W pewnym momencie dosłownie lunęło na nas z nieba, lecz to nie tylko nie ostudziło naszego zapału, ale wręcz podgrzało atmosferę. Mecz zakończył się oczywiście wyraźnym zwycięstwem uczestników. Wielu z nas odkrywało swoje talenty. Również animatorzy dowiedzieli się o sobie ciekawych rzeczy. Animatorki Paulina i Danuta odkryły na przykład, że obie posiadają ogromny talent fryzjerski. Ich bezbronną ofiarą stał się, na własne, szalone życzenie, animator Michał, który obiecał swojej grupie, że jeśli wygrają konkurs czystości, pozwoli ściąć swoje bujne włosy. Wyrok został wykonany, ku uciesze wszystkich. Wspólnotę, którą stworzyliśmy cementowały brzmiące męskimi głosami pieśni patriotyczne, nieodłączne „Życzymy, życzymy” i inne przyśpiewki.
W skrócie: rekolekcje były dla nas owocnym czasem, w którym mogliśmy poprzez pogłębioną modlitwę zbliżyć się do Boga, a także zawiązać wspólnotę i odnowić własne życie.


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.03
8,616,561 Unikalnych wizyt