Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Poznaj siebie... 1 turnus rekolekcji


Pierwszego dnia po zakończeniu roku szkolnego, grupą około czterdziestu osób wyruszyliśmy na rekolekcje Oazy Nowej Drogi I stopnia i Oazy Nowego Życia I stopnia do Łostówki. Rekolekcje OND prowadził ks. Andrzej Nackowski wraz z diakonem oraz czwórką animatorów, natomiast ONŻ ks. Michał Musialski z pomocą kleryka i dwóch animatorek.

            Grupa OND na rekolekcjach odnajdywała odpowiedzi na pytania: kim jest człowiek, jakie jest jego miejsce w świecie, co to znaczy być człowiekiem. Uczestnicy rekolekcji mogli uświadomić sobie, że są dziećmi Boga i spróbować odnaleźć swoje miejsce w Bożym planie zbawienia.

            Uczestnicy rekolekcji ONŻ mogli przede wszystkim uświadamiać sobie jak ma wyglądać życie ucznia Chrystusa, osoby, która przyjęła do swego życia Jezusa, pozwalając by był On ich Panem i Zbawicielem.

            Zawiązaniu wspólnoty sprzyjały pogodne wieczorki, które odbywały się na boisku bądź sali gimnastycznej szkoły, w której mieszkaliśmy.

            Dziesiątego dnia oazy udaliśmy się na wycieczkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pokonując pieszo część odległości jaka dzieliła nas od tego miejsca. W sanktuarium uczestniczyliśmy w  Eucharystii i nabożeństwie różańcowym na rynku miasteczka. Przed samą Limanową mieliśmy kilka przystanków. Jednym z nich był Pasierbiec, a tam Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Tam mieliśmy okazję przejść drogę krzyżową próbując odszukać w jej stacjach postać ks. Franciszka Blachnickiego.

            Trzynasty dzień – Dzień Wspólnoty – przeżywaliśmy wraz z innymi wspólnotami oazowymi w Osieczanach.

            Ostatniego dnia rekolekcji dołączyła do nas grupa oazy wędrownej prowadzonej przez ks. Wojciecha Koryto. Wraz z nimi przeżywaliśmy radosny czas agapy.

 

Paulina Kucharska

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
8,614,199 Unikalnych wizyt