Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Niedziela (15.07.2012)


ROZWAŻANIE

W czasie dzisiejszej liturgii Słowa zarówno w pierwszym czytaniu jak i w Ewangelii przytoczone są sytuacje wezwania człowieka do wypełnienia pewnego rodzaju zadania. W pierwszym czytaniu Amos mówi jak Pan wziął go od trzody i powołał do prorokowania narodowi izraelskiemu. W Ewangelii natomiast Pan Jezus posyła uczniów po dwóch z mocą uzdrawiania i wyrzucania złych duchów.

W obu przypadkach ludzi powołanych cechuje posłuszeństwo. Nie przeciwstawili się woli Boga co i my powinniśmy naśladować. Nie jest to jednak droga łatwa, zarówno dla Apostołów jak i dla Amosa czy dla nas. Pan Jezus uprzedza uczniów polecając im aby strzepali proch z nóg tam gdzie ich nie przyjmą na świadectwo, podobnie u Amosa, kapłan Amazjasz próbował go wypędzić. W jednych z zeszłotygodniowych czytań słyszymy „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi!”(Mt 10, 16-17a).

Nie jest jednak tak źle jakby się mogło wydawać, słyszymy bowiem dalej „Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.” (Mt 10, 19-20).

Mateusz Mazurek

Wygenerowano w sekund: 0.00
8,404,726 Unikalnych wizyt