Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
X Niedziela Zwykła


ROZWAŻANIE

„Któż jest moją matką i którzy są braćmi?” I spoglądając na siedzących wokoło Niego rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.

Kiedyś przeczytałam, że w czasach Jezusa więzi rodzinne były bardzo silne, a sama rodzina stawiana ponad wszystko. Jak zatem do tego mają się Jego słowa? Czy są pomyłką, przejęzyczeniem? A może jest to swoistego rodzaju zaproszenie? Bo choć matkę w ziemskim znaczeniu każdy ma jedną, a rodzeństwa- już różnie, to dziś Jezus stawia nas przed wyborem. Możemy zatrzymać się tylko na więzach krwi albo spojrzeć szerzej, głębiej… możemy stać się rodziną Jezusa, Bożą rodziną, gdzie wszyscy będziemy braćmi i siostrami. Jak tego dokonać? „Pełnić wolę Bożą”.

Przed podobnym wyborem stanęli pierwsi rodzice lecz zamiast obcowania z Bogiem przystali na propozycję szatana. Do czego ich to doprowadziło? Zamiast obiecanej wielkości musieli skrywać się pośród krzewów i drzew.

Zatem wybór przed którym stoimy to wybór pomiędzy tym co piękne i trwałe, a tym co niszczy i rujnuje, pomiędzy wiecznym szczęściem a drogą do nikąd. I nas szatan będzie łudził swoim „szczęściem”. Obyśmy nie uznali go za swojego sprzymierzeńca, ale chcieli włączyć się w Bożą rodzinę.

Aneta Białek


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.01
8,529,165 Unikalnych wizyt