Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


ROZWAŻANIE

Obchodząc Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Jezus kieruje do nas to samo polecenie które skierował 2 tysiące lat temu do swoich uczniów, wtedy jedenastu, dziś całemu Kościołowi. „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” – czytamy w Ewangelii i wszyscy będziemy z tego rozliczeni. Czy głosimy Chrystusa Zmartwychwstałego słowem i czynem? Czy my sami będąc ochrzczeni, deklarując się jako wierzący, żyjemy tą prawdą objawioną nam przez Boga w Trójcy Jedynego?

Obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Eucharystii, a także świętujemy Jego Wniebowstąpienie. Jaki jest cel owego wydarzenia? We wtorkowej Liturgii Słowa Jezus mówi do uczniów, a także i do nas: „Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was.”(J 16,7).

Jak słyszymy z ust samego Chrystusa ześle on nam Pocieszyciela, ześle nam Swojego Ducha Świętego. Wydarzenie na które Kościół czeka przez cały Okres Wielkanocny zbliża się coraz bardziej. Przygotujmy się więc należycie i prośmy Ducha Świętego abyśmy otwarli się na Jego działanie w nas.

Mateusz Mazurek

Wygenerowano w sekund: 0.03
8,529,108 Unikalnych wizyt