Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
VI Niedziela Wielkanocna


 

ROZWAŻANIE

Co to znaczy trwać w miłości Chrystusowej?

Swego czasu kaznodzieja powiedział podobne słowa: "być może małokto z nas potrafi bez zastanowienia powiedzieć, co to znaczy trwać w miłości małżeńskiej, choć o wielu można z całą pewnością powiedzieć, że w niej trwają. Na praktykę tej miłości składają się proste gesty, uprzejmość, wierność, serdeczność. Po chwili zastanowienia każdy praktykujący taką miłość powie, gdzie się ona realizuje. Jak jest zatem z miłością Chrystusową? Znamy przykazania, przepisy, wypełniamy wiele z nich. Nie jest jednak trwaniem w Chrystusie uczestnictwo w liturgii i codzienny pacierz, gdy pozostaje li tylko spełnianym przykazaniem. Często sprowadzamy religię tylko do zbioru nakazów i rytuałów. Ale jeśli nie potrafimy powiedzieć, na czym polega trwanie w Chrystusie, to może oznacza to, że nigdy w Nim nie trwaliśmy..."

"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddajeza przyjaciół swoich." Tak - właśnie - oddawać życie za przyjaciół swoich, ofiarować swoje życie za przyjaciół swoich, ofiarować swoje życie przyjaciołom swoim, żyć dla życia przyjaciół swoich. By oni żyli, winniśmy być dla nich świadkami Chrystusa, pokazując Jego swoim życiem. Przykazanie jest proste - chodzi o to, abyśmy się wzajemnie miłowali. Nie okazywali pojedyncze gesty, ale trwali w miłości. Cały czas. I właśnie w ten sposób oddawali życie.

Stawia się za wzór postawę Chrystusa Sługi. Postawę pomimo przeciwności, wbrew egoizmowi, przeciw tytułom, wyróżnieniom i wygodom. Postawę zaciśniętych zębów, spływającego potu i strużek krwi. Postawę uniżenia.

Postawę zwycięstwa nad samym sobą.

Tomasz Jaskuła


Powiązane newsy:

News


Brak opublikowanych newsów

RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.03
8,478,731 Unikalnych wizyt